• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

Два українця померли в колоніях Росії і Криму з-за ненадання медичної допомоги

Реклама на dsnews.ua
У виправних колоніях на території окупованого Криму і Російської Федерації правозахисники зафіксували смерть двох громадян України

Про це повідомляє "ДС" з посиланням на звіт Кримської правозахисної групи.

Як зазначається, 30 серпня 2016 року в Сімферопольському СІЗО №1 через ненадання медичної допомоги помер громадянин України Сергій Глиняник.

Крім того повідомляється, що уродженець Генічеська Валерій Керімов, якого вивезли з Криму в виправну колонію № 1 Республіки Адигея, він помер у вересні, ймовірно, від туберкульозу та гепатиту.

Його смерть підтвердила голова моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Фіона Фрейзер.

Також повідомляється, що стосовно інших двох українців є серйозні побоювання за їх життя. Так, Юрій Саєнко знаходиться в ІК-2 в Ростові-на-Дону, а Лейла Гусейнова - у СІЗО Сімферополя. В обох ув'язнених виявлено ВІЛ і гепатит, і вони потребують термінової медичної допомоги.

В цілому за весь час анексії Криму з півострова у виправні установи Росії вивезено не менше 2200 громадян України, з них 240 жінок.

Як повідомляла "ДС", раніше правозахисники повідомляли про смерть українського ув'язненого в колонії Росії, але тоді його прізвище не називалося.

    Реклама на dsnews.ua