• USD 28.1
  • EUR 33.2
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Дві третини українців не знають, коли пройдуть місцеві вибори

Реклама на dsnews.ua

Тільки 35% українців знають точну дату місцевих виборів в Україні. Ще 43% респондентів взагалі не знають, коли відбудуться вибори, 19% знають, що десь в жовтні, але дати не знають, а 3% назвали невірні дати

Про це свідчать дані опитування Соціологічної групи "Рейтинг", передає "ДС".

Більшість (69%) опитаних не знають, за якою системою пройдуть місцеві вибори 25 жовтня 2020 року. Лише 13% впевнено відповіли, що знають, як буде відбуватися голосування, 18% відзначили, що знають про це частково. Відносно високий рівень обізнаності про систему виборів демонструють старші опитані. Зате серед молодшої вікової групи (18-29 років) майже 80% взагалі нічого не знають про систему виборів.

При цьому 57% респондентів відзначили, що обов'язково візьмуть участь у місцевих виборах. Коливаються (50/50) — 19% респондентів, можливо візьмуть участь — ще 9% респондентів. Про малоймовірність участі у виборах відзначили 15% респондентів. Відносно високу готовність до участі в виборах проявляють старші категорії населення, жінки, ті респонденти, у кого високий рівень обізнаності про дату і системи виборів.

Опитування проведене Соціологічною групою "Рейтинг" 12-15 вересня 2020 року серед 5000 респондентів по всій Україні за винятком окупованих Росією територій. Метод дослідження: особисте формалізоване інтерв'ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження: не більше 1,4%.

Нагадаємо, раніше соціологічна група "Рейтинг" оприлюднила результати дослідження суспільно-політичних настроїв українців, проведеного 3-6 вересня.

    Реклама на dsnews.ua