• USD 28.3
  • EUR 33.4
  • GBP 37
Спецпроєкти

Єдиний курсант, котрий вижив в аварії Ан-26, дав перше інтерв'ю журналістам (ВІДЕО)

Реклама на dsnews.ua

Єдиний курсант, котрий вижив під час падіння Ан-26 під Чугуєвом, В'ячеслав Золочівський поділився першими спогадами після трагедії

В інтервʼю ТСН він розповів, що вже 27 вересня, через день після катастрофи, перший раз встав із лікарняного ліжка, передає "ДС".

За словами хлопця, він народився в "залізній сорочці".

Також стало відомо, що хлопець із великим натхненням очікував 3-го курсу навчання, адже він починався з льотної практики.

До трагедії Золочівський встиг налітати пʼять годин, а в день катастрофи повинен був збільшити свою практику до 8 годин. За словами юного захисника, на борту Ан-26 курсанти опановували навігацію, запуск двигунів і радіопереговори. Літак було оснащено 10 робочими місцями.

У момент падіння хлопець сидів практично поруч із кабіною пілота.

"Можна сказати, що на початку, на другому робочому місці справа. Був різкий крен і я по ходу підлетів, вдарився головою. Я був у відключці. Говорити я поки не буду", — сказав Золочівський.

Єдине, що хлопець чітко запамʼятав, — це намагання порятунку свого друга Віталія Вільхового, який, на жаль, помер у лікарні від важких опіків.

Крім загиблого побратима, Вʼячеслав втратив у роковому літаку всю свою групу — з 12 курсантів, з якими він учився, серед живих залишився тільки Золочівський.

Тепер Герой думає про своє майбутнє і вирішує, як бути з навчанням. Адже його життя перевернула трагедія 25 вересня.

"Я ще не знаю. Може, (продовжу навчання. — ред.), може і ні. Все повинно зажити", — сказав курсант.

Нагадаємо, бортові самописці військового Ан-26, який розбився під час заходу на посадку в аеропорту Чугуєва Харківської області, вже розшифрували.

    Реклама на dsnews.ua