• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

Екс-міністр освіти виправдав свій плагіат тим, що "у нас 32 букви"

Реклама на dsnews.ua
Колишній міністр освіти України, ректор Національного університету біоресурсів і природокористування, а також член-кореспондент Академії педагогічних наук України (і академік Російської академії освіти) Станіслав Ніколаєнко спростував звинувачення в плагіаті

Як передає "ДС", про це він сказав в коментарі "Цензор.НЕМАЄ".

Звинувачення, які раніше висловила професор Тетяна Пархоменко, він назвав необґрунтованими і зв'язав їх, як і всю діяльність антиплагиатной ініціативи, з спробою дискредитувати його.

"Я дуже зайнята людина. У мене сьогодні 27 тисяч студентів і 3 тисячі викладачів, мені колись відповідати Тетяни Пархоменко і колись говорити про хворих людей. Вона за десять років не написала жодної наукової статті. Кириленко В'ячеслав не дав згоду на забудову Софійській площі, тому вони почали шукати компромат і пишуть про його дружину, яка абсолютно нормально написала всі статті. Вони гризли міністра освіти Гриневич, бо хтось хотів на її посаду. Тепер вони вже хочуть на мою посаду призвести бізнесмена. Я не даю землі Голосіївського парку в продаж - пишуть про Ніколаєнко. Я не можу називати, але кожен день до мене приходять: "Дай землю". Я за три роки роботи ректором жодної сотки нікому не дав за винятком невеликого майданчика біля Південного кладовища для розвороту машин. Міністр освіти і науки Ніколаєнко нічого не крав. А тепер виявляється, що він у кого-то з газети щось переписав! Та щоб вони горіли зі своїми газетами!" - зазначив Ніколаєнко.

Нагадаємо, Пархоменко стверджує, що виявила плагіат у монографії Ніколаєнко "Теоретико-методологічні основи управління інноваційним розвитком системи освіти України", на підставі якої в червні 2009 року він захистив докторську дисертацію. Пархоменко призводить скріни сторінок монографії, які збігаються зі статтями та інтерв'ю українських і зарубіжних вчених і діячів сфери освіти.

Факти запозичень Ніколаєнко визнає, але не вважає їх плагіатом.

"Вона (Пархоменко, - ред.) написала, що з 500 сторінках моєї монографії 9 або 10 сторінок я списав з районної газети, яка брала інтерв'ю у ректора харківського (Леоніда Товажнянського, - ред.). З приводу російських статей вона пише, що Ніколаєнко вказує прізвища авторів, але не вказує сторінки. Та щоб вона була здорова!

Я вчора спілкувався з академіком Згуровським, ректором КПІ. Ми удвох писали програму інформаційних технологій в Україні, яку я, як автор виніс на уряд. Вона в 2005-2010 була реалізована. Михайло Згуровський у "Дзеркалі тижня" розповідав про програму інформаційно-комунікаційних технологій освіти, коментуючи її. І я коментую цю ж програму. Ми посилаємося на одні і ті ж розділи! Я запитав: "Міша, я що, у тебе списав?" Він сказав, що це шизофренія. Сказав: "Я на тебе в суд не подаю і не вважаю це плагіатом, тому що ми з тобою разом робили цей документ". Які питання?!

Люди добрі, з 500 сторінок 10 сторінок плагіату, це треба повіситися! Притому воно надергано з одного розділу в інший. Тому не про що розмовляти! Хочете звинувачувати - ну звинувачуйте, Боже правий! У нас букв 32, і ми всі букви один у одного запозичуємо. Фраза, що "Україна впевнено інтегрується в європейський освітній простір" - так будь доцент про це говорить", - уточнив ректор.

У свою чергу Ніколаєнко звинуватив Пархоменко в проплаченою наклеп:

"Це люди, які без честі і совісті. Ця людина живе за рахунок висмоктування крові з України. Нехай і далі її смокче, але нехай не подавиться.

Пархоменко просто дають гроші. Людину звільнили з роботи, і ось вона дізнається, що десять років тому в Харкові в якійсь газеті якийсь ректор щось написав, а я у нього переписав. А може це ректор переписав у мене як у міністра? Та й взагалі, як можна з газети переписати? Газета не є науковим документом. Ось вона пише, що я з газет переписую, а може, вона просто вдарився об штангу, вибачте? Пархоменко розумна людина... напевно, була колись. Не хочу на цю тему говорити.

Пархоменко отримала в три рази збільшену зарплату за міністра Ніколаєнка. Вона про це не пише! 100 поправок в закони особисто мною проведені, і вона мене звинувачує в тому, що я списав! Вона думає, що говорить? Це як муха сказала, що слон менше її в три рази".
На питання, чи збирається він подавати до суду за наклеп, екс-міністр повідомив, що не має на це часу.

    Реклама на dsnews.ua