• USD 27.7
  • EUR 33.1
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

Експертиза Шредінгера: Слідство допустило "злочинну помилку" по справі Зайцевої

Реклама на dsnews.ua
Слідство у справі смертельного ДТП у Харкові допустив злочинну помилку: правоохоронці "завалили" експертизу обвинуваченої Олени Зайцевої на предмет наркотичного або алкогольного сп'яніння

Про це OBOZREVATEL розповіла адвокат потерпілих в аварії Лариса Матвєєва, передає "ДС".

За її словами, слідчий у справі не передав судово-медичну експертизу необхідних документів.

"Слідчий, який вів справу про ДТП, призначив судово-медичну експертизу. Відправив експерту питання: в якому стані перебувала Зайцева в момент ДТП? Однак на експертизу він передав купу документів, навіть про те, чим вона перехворіла в дитинстві. Але жодного документа про проведені лабораторних дослідженнях по аналізах обвинуваченої, ні попереднього токсикологічного дослідження від 19 жовтня, ні результатів огляду", - зазначила Матвєєва.

За її словами, фактично експерт був поставлений в умови, коли питання є, а документів для аналізу немає, і він написав про це слідчому.

"Той всі матеріали від експерта отримав, але зробив вигляд, що все чудово, і не виправив ситуацію. Він не відправив навздогін на експертизу ці документи, хоча прекрасно бачив, що допущена помилка або недбалість. Теоретично експертиза проведена, а фактично її немає", - говорить адвокат Матвєєва.

Вона підкреслила, що на грубу помилку слідчого не звернула уваги прокуратура, яка зобов'язана контролювати слідство.

Фактично зараз адвокати потерпілих власними силами збирають всю доказову базу, аж до експертиз на наркотики.

"Насправді це обов'язок прокуратури як сторони обвинувачення - збирати докази вини. Ми не повинні цього робити, але у нас є таке право. І тепер ми за них виконуємо цю роботу. А прокуратура навіть не завжди нас підтримує в суді, коли ми заявляємо свої клопотання, просимо долучити зібрані матеріали до справи", - зазначила Матвєєва.

На думку адвоката, має бути проведено внутрішнє службове розслідування цих фактів.

"Хтось повинен попрощатися з роботою або навіть понести кримінальне покарання, якщо помилки допускали спеціально. Адже це резонансна справа, де багато загиблих і постраждалих. А результати експертизи повинні вплинути на ступінь вини Зайцевої. Але я не бачу з боку прокуратури бажання виправляти помилки", підсумувала вона.

    Реклама на dsnews.ua