• USD 28
  • EUR 33.3
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

Екстремальні пологи на Черкащині: жінку з коронавірусом не пустили в лікарню під час переймів (ВІДЕО)

Реклама на dsnews.ua

У Черкаській області жінка народила під входом в місцеву лікарню, куди її не впустили через перевантаженість пацієнтами з коронавірусом. Сім'я породіллі при цьому хворіла на COVID-19 на момент інциденту

Про це йдеться в повідомленні ТСН, передає "ДС".

Видання уточнює, що перейми у Євгенії Кіркіч почалися вночі, але вести дружину чоловікові Олександру довелося в лікарню, де приймають з коронавірусом, так як сім'я якраз заразилася недугою. По дорозі чоловік додзвонився до лікаря, який повинен був приймати пологи до коронавірусу, а та повідомила про ситуацію своїй колезі в лікарні, куди прямувала пара.

Незважаючи на таку підготовку, двері лікарні виявилися зачиненими, а перейми тривали.

"У мене вже доходило до істерики: кричати не було сенсу, тут ніхто не відкриває. Ми дзвонили, я тричі бігав до дівчат на інший вхід, вони також нічим не допомогли. Я просив про допомогу, у мене дружина народжувала. Тут в плаценті все. Я її виправ і в ній прийшов", — сказав Олександр.

Пологи на вулиці прийняла акушерка, якій телефонували в дорозі — та ледве встигла приїхати з дому. Розстеляти свою куртку чоловікові довелося прямо на вулиці замість пелюшок.

"Я вже бачив, як з'являлася головка. Якраз вона під'їхала ... Коли вона вже зателефонувала, тут вже процес йшов. Коли дружина народжувала, зателефонувала на емоціях і тоді в цей час вийшла бригада. Дружина народила швидко, тому у мене вже на руках була дитина", — додав новоспечений батько. Двері лікарні відкрилися саме в цей момент.

"Бригада вийшла з інвалідним візком, я не розумію, чим вони думали, обираючи таку коляску. Вона не могла сісти, вона була в штанах, штани приспущені, дитина в руках, плацента не перерізана, вона не могла сісти. Вони неспішно пішли. Знаєте, що мене найбільше здивувало всі були дуже повільні, за винятком лікаря, яка їхала. Всі були дуже повільні, ніхто не поспішав, у всіх все було добре", — додав чоловік.

В обласній лікарні ситуацію виправдовують тим, що сімейство саме винне — швидку допомогу не викликали, стукали в двері основного відділення, а не перинатального, звідки породіллю і направили б в коронавірусний корпус. Але все ж пообіцяли провести службове розслідування.

Заступник головного лікаря Черкаської обласної лікарні Наталія Лакуста стверджує, що затримка з персоналом відбулася бо медикам потрібно багато часу, щоб надіти захисну форму. Відомо, що пуповину перерізали вже в пологовому залі, відкриття якої породілля чекала, лежачи на зламаній каталці.

Як писала "ДС", в Сумській області в середу, 11 листопада, в одній з лікарень Глухівського району сталося самогубство пацієнтки з підтвердженим COVID-19.

    Реклама на dsnews.ua