• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

Філарет хоче незалежності церкви від Константинополя

Реклама на dsnews.ua
На думку почесного патріарха ПЦУ Філарета, українська церква повинна бути незалежною і від Москви, і від Константинополя

Про це зазначено на сторінці Філарета у Facebook, інформує "ДС".

"Зараз йде боротьба ... всередині самого православ'я. ... Боротьба йде за те, бути в незалежній державі української церкви чи не бути. І в цій боротьбі одні відстоюють незалежність української церкви і незалежність держави, а інші зраджують так само, як зраджували і тоді. Причому не тільки священнослужителі, але й держава. Не все держава, але багато чиновники, не розуміючи того, що відбувається, або, навпаки, розуміючи, допомагають, щоб в Україні не було незалежної Церкви, а щоб була залежна від одного центру або від іншого", - сказав він на святковому богослужінні в день пам'яті священномученика Макарія, митрополита Київського, у Володимирському кафедральному соборі.

Філарет запевнив, що продовжить боротьбу за незалежність Церкви.

"Будемо і далі боротися за єдину помісну українську православну церкву, незалежну від Москви, і від Константинополя", - сказав він.

Повідомляється, що патріарху Філарету співслужили: митрополит Білгородський і Обоянський Іоасаф, митрополит Богородський Адріан, архієпископ Кримський і Сімферопольський Климент, єпископ Валуйський Петро і духовенство.

Нагадаємо, за словами предстоятеля ПЦУ митрополита Єпіфанія, у Православній церкві України немає жодного розколу, а УПЦ КП і УАПЦ більше не існує.

    Реклама на dsnews.ua