• USD 27.8
  • EUR 33.6
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Філарет заявив, що готовий зустрітися з главою РПЦ Кирилом

Реклама на dsnews.ua
Глава УПЦ Київського патріархату Філарет готовий зустрітися для переговорів з главою РПЦ патріархом Кирилом, але не відмовиться від ідеї автокефалії Української церкви

Про це він заявив в ефірі телеканалу "1 +1", передає "ДС" з посиланням на РИА Новости.

"Якби він (патріарх Кирило) запропонував зустрітися, я б, звичайно, погодився, але від своєї позиції - автокефалії Української церкви - не відступив би", - підкреслив Філарет.

При цьому він додав, що поки таких пропозицій про зустріч не надходило.

"Я попереджав, що незалежно від того, як завершаться ці переговори, яким буде рішення архієрейського собору РПЦ, щоб ми залишалися єдиними, тому що для нас єдність має більше значення, ніж автокефалія", - зазначив патріарх.

Раніше російські ЗМІ повідомили, що глава УПЦ КП патріарх Філарет звернувся до РПЦ з проханням про помилування. Проте в Київському патріархаті спростували цю інформацію : "Ніколи патріарх Філарет ніяких листів, заяв або звернень такого змісту не направляв, не відправляє і посилати не буде".

РПЦ вважає УПЦ КП неканонічною. У зв'язку з цим глава УПЦ КП Філарет відданий анафемі.

Патріах Філарет заявив, що ініціатива щодо примирення українських православних церков Київського і Московського патріархатів надійшла з Москви, але через Нью-Йорк. А РПЦ обманом змусила написати його лист про примирення.

    Реклама на dsnews.ua