• USD 28.4
  • EUR 32.2
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

Фірму "Петро Великий" викрили в монополії: за безцінь орендує лікарняні приміщення та нав'язує послуги родичам померлих

У Києві фірма Алли Ландар "Петро Великий" монополізувала ринок ритуальних послуг: вона за безцінь орендує приміщення комунальних лікарень та, зловживаючи становищем, нав'язує рідним померлих послуги за завищеними цінами

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомлялось на пресконференції в Інтерфаксі.

За даними голови громадської організації "Антикорупційний підприємницький фронт" Ігоря Єгорова, у столиці 16 комунальних медустанов здають приміщення, з яких 13 знаходяться в оренді в однієї фірми — ПП "Петро Великий". Договори на 10 років було укладено у 2018-2019 роках, тобто до набрання чинності законом "Про оренду державного комунального майна", за яким допускається оренда лише шляхом електронних аукціонів.

В результаті "Петро Великий" знімає приміщення за цінами, значно нижчими від ринкових. Наприклад, одне з них обходиться на місяць дешевше за 2 тис. грн. При цьому орієнтовний прибуток із однієї такої точки може сягати 500 тис. грн на місяць. "Підприємці, які мають відношення до похоронного бізнесу, коментуючи цифри в договорах оренди, кажуть: якщо зараз усі ці об'єкти виставити на торги, то цифри піднялися би мінімум у 10 разів", — повідомив Ігор Єгоров.

"Чому виникла монополія однієї компанії в медустановах і як це відбивається на киянах? Вони практично не мають вибору. У Київській міській клінічній лікарні швидкої допомоги ритуальна фірма розташована прямо у патологоанатомічному комплексі. Нам здається, що це неправильно", — заявив Ігор Єгоров.

Також регулярно фіксуються випадки, коли на Київщину першими на виклики 102 та 103 приїжджають працівники приватних фірм. "Надходили скарги з різних місць по Київській області, коли разом із поліцією чи швидкою приїжджають одразу працівники приватної структури, яка нав'язує послуги перевезення, а потім і поховання. Це такий умовний бізнес: працівники швидкої чи поліції, можливо, за винагороду діляться інформацією з цими фірмами", — повідомив голова екологічної комісії Київської облради Роман Тітікало.

Голова Південного міжобласного теророзподілу Антимонопольного комітету Дмитро Корчак закликав громадян, які стикаються з монополістами, негайно звертатися до АМКУ.

Як повідомлялося раніше, фірма Алли Ландар "Петро Великий" уже фігурувала у розслідуванні АМКУ, проте відповідальності за порушення конкуренції так і не понесла. На даний момент в Україні за участю АМКУ розробляється проєкт закону "Про реформування сфери поховання та демонополізації ринку ритуальних послуг", яким серед іншого пропонується заборонити похоронним бюро орендувати приміщення міських лікарень і моргів.

    Реклама на dsnews.ua