• USD 27.9
  • EUR 33.6
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

ФСБшники допитали директора філії бібліотеки Українського центру у Криму

Реклама на dsnews.ua
Спецслужби Росії зацікавилися книгами і меропрітіямі українського культурного центру

Представники ФСБ Росії в аннексированном Криму 2 січня допитали керівника Феодосійського філії бібліотеки Українського культурного центру Ірину Данилович. Про це розповів активіст Леонід Кузьмін повідомляє "ДС" з посиланням на "Крим.Реалії".

Спецслужби цікавилися діяльністю центру та його учасниками.

"В цілому, запитували про її знайомства з учасниками Українського культурного центру, про цілі діяльності НКЦ, яку літературу для бібліотеки ми збираємо, які плани на 2016 рік, які найближчі заходи. Питання стосувалися і деяких учасників НКЦ, а конкретно - "з якою метою виїжджають в Україну", - повідомив Кузьмін.

Такі дії спецслужб Росії активіст розцінює як "тиск на незгодних". "ФСБ в черговий раз дали зрозуміти, що за кожним спостерігають і знають, хто бере участь", - каже Кузьмін.

На сайті управління ФСБ Росії в аннексированному крму немає інформації про допит Ірини Данилович.

Як повідомляла "ДС", 28 жовтня в Бібліотеці української літератури в Москві пройшли обшуки, а потім її директор Наталія Шаріна була затримана, а пізніше заарештована. Стосовно неї було порушено справу за статтею 282 КК РФ (збудження національної ненависті і ворожнечі, а також приниження людської гідності).

Читайте також:

21 грудня адвокат Шаріної Іван Павлов заявив, що влада Москви планують ліквідувати Бібліотеку української літератури і створити в її приміщенні якийсь Мультимедіа-центр східно-слов'янських народів.

    Реклама на dsnews.ua