• USD 36.6
  • EUR 35
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

Генсек ООН охрестив чотири загрози для людей "вершниками Апокаліпсису"

Реклама на dsnews.ua
Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш заявив, що людству загрожують чотири головних небезпеки

Про це він заявив у середу на неофіційному брифінгу в Генеральній Асамблеї, передає власний кореспондент Укрінформу.

Він назвав ці загрози "чотирма вершниками", кидають виклики прогресу XXI століття і майбутньому людства.

Перший вершник, за його словами, має форму "самої глобальної геостратегічної напруги", свідком якої був людство за останні роки ".

"Руйнівні конфлікти призводять до повсюдним страждань. Терористичні атаки завдають непоправної шкоди. Наростає ядерна загроза. Війни і переслідування змушують людей залишати свої будинки більше, ніж коли-небудь після Другої світової війни. Реальним залишається ризик Великого Перелому", - сказав він.

Гутерріш застеріг, що світ стикається з "екзистенціальним кліматичних кризою, оскільки підвищення температури продовжує бити рекорди".

"Минуле десятиліття було найспекотнішим за всю історію спостережень", - зазначив він, додавши, що близько мільйона видів рослин і тварин в найближчій перспективі - під загрозою зникнення.

"Наша планета горить", - підкреслив він.

Третій вершник, за його словами, - це глобальне недовіра суспільства.

"Все більше людей переконані, що глобалізація не працює для них. Із зростанням нерівності довіра до політичних структур падає", - сказав Гуттериш.

За його словами, жінки вимагають рівності і свободи від насильства і дискримінації. Неприязнь наростає щодо біженців і мігрантів.

Гутерріш назвав "темну сторону цифрового світу" четвертим вершником.

"Технологічні досягнення рухаються швидше, ніж наша здатність реагувати на них або навіть розуміти їх. Незважаючи на величезні переваги, нові технології використовуються для вчинення злочинів, розпалювання ненависті, фальсифікації інформації, утисків і експлуатації людей і втручання в приватне життя ", - зазначив він.

Гутерреи зазначив, що чотири вершники можуть поставити під загрозу всі аспекти майбутнього миру.

Генсек ООН закликав міжнародне співтовариство зробити 2020-ті роки десятиріччям дій, а 2020 рік - роком невідкладного прийняття рішень.

"Я звертаюся до всіх держав-членів з особливим закликом: слухайте людей. Відкривайте нові канали для всіх, щоб їх почули ... Поважайте свободу мирних зібрань та вираження думок. Захистіть громадський простір і свободу преси", - підкреслив він.

    Реклама на dsnews.ua