• USD 28.1
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

Глава Національної медичної палати заявив, що Степанов везе вакцину, яку не можна використовувати

Голова Національної медичної палати України Сергій Кравченко звинуватив міністра охорони здоров'я Максима Степанова у брехні щодо закупівлі вакцини від коронавірусної хвороби CoviShield, виробленої в Індії за ліцензією Oxford/AstraZeneca

Вакцина
Вакцина
Реклама на dsnews.ua

Відповідний допис він оприлюднив у своєму Facebook, передає "ДС".

Кравченко заявив, що до Українм їде вакцина, яку зроблено за ліцензією Oxford/AstraZeneca Індійським інститутом сироваток і яка реалізується під назвою CoviShield. Він звернув увагу, що в Україну їде всього дві палети з 41 200 флаконами цього препарату, а термін їх придатності закінчується вже за кілька місяців — 23 червня.

Також голова Національної медичної палати торкнувся питання вартості цієї вакцини для України. За його даними, для уряду Індії вакцина коштує менше $3 (близько 84 гривень за курсом). У той же час ціна для нашої країни досі невідома.

Також проблема з CoviShield полягає в тому, що підприємство, на потужностях якого виробляється вакцина, знаходиться за межами Європейського союзу, і з цієї причини у Індійського інституту сироваток відсутній GMP-сертифікат PICs (pharm inspection cooperation scheme). При цьому в інституту ще близько 1,5 років тому закінчився термін національного українського GMP-сертифікату.

"Українські інспектори виїжджали з інспекцією на виробництво і визначили більше 6 зауважень від критичних до незначних щодо фармацевтичного виробництва Інституту, що було зафіксовано при складанні corrective and preventive actions (CAPA "капа"). І тільки минулого тижня Індійський інститут сироваток подав до українського МОЗ обґрунтовані відповіді на зауваження інспекторів і надав документальне підтвердження про усунення недоліків", — ідеться в повідомленні.

За словами Кравченка, тільки на цьому тижні МОЗ України має підготувати наказ про затвердження плану, порядку і термінів комісійної перевірки інспекторами ДП "Український інститут фармацевтичного якості" Держлікслужби України фармацевтичного виробництва Індійського інституту сироваток з метою підтвердження відповідності GMP стандарту. Експерт стверджує, що цей процес займе щонаменше три тижні "за бездоганних обставин".

Очередное вранье министра Максима Степанова по поводу закупки векторной вакцины от COVID-19 производства...

Posted by Сергій Кравченко on Sunday, February 21, 2021

Нагадаємо, 21 лютого міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що особисто проконтролював відвантаження для України першої партії вакцин AstraZeneca (CoviShield) із заводу-виготовлювача в індійському місті Пуне. Вакцинація проти коронавірусу в Україні мала розпочатися 15 лютого. Однак 14 лютого виявилося, що поставки вакцин, за словами глави МОЗ Максима Степанова, "трохи затримуються".

Як повідомляла "ДС", раніше Кравченко сказав, що російську вакцину від коронавірусу "Супутник V" в Україні зареєструють навесні.

    Реклама на dsnews.ua