• USD 27.9
  • EUR 33.9
  • GBP 39.2
Спецпроєкти

Голова одного з комітетів Ради засвітився в історії з орендою яхти через "офшор"

Реклама на dsnews.ua
Голова комітету Верховної Ради з питань ветеранів і інвалідів Олександр Третьяков засвітився в історії з орендою яхти через офшорну компанію

В серпні 2016 року Третьяков купив собі круїз вздовж Лазурного узбережжя на яхті MarinaWonder під мальтійським прапором, повідомляє "ДС" з посиланням на "Капітал".

За тиждень оренди цього судна нардеп через офшорну, зареєстровану на Британських Віргінських островах фірму Advanced Profile LTD, заплатив 135 тис. євро (близько 4 млн грн).

За даними сайту MarineTraffic, судно в період, коли його орендував Третьяков або його люди, курсувало між французькими портами Напули і Каннами. Також, за даними сайту здачі яхт в оренду, місцями подачі яхти можуть бути Сен-Тропе, порти Лігурії та інші наддорогі середземноморські курорти.

Судячи з опублікованих ЗМІ документами, оплата з рахунків офшорної компанії AdvancedProfile LTD проводилася в два транші: 50 тис. євро до виходу в море, решта - на судні.

При цьому 5 тис. євро - це готівкові кошти, які, швидше за все, пішли в якості чайових команді. У декларації Третьякова такої компанії немає. Цікаво, що ідентифікація договору сталася завдяки тому, що Третьяков зазначив орендодавцем себе особисто, а не офшорну фірму, яка "оплачувала бенкет".

Покаже голова комітету ВР цей орендний договір в новій декларації - вже за 2016 рік - поки неясно, оскільки він не дуже любить публічність. Якщо цього не станеться, під сумнів достовірність поширюваної Третьяковим інформації можуть поставити як мінімум дві структури - НАБУ і НАЗК.

В останні місяці ім'я одіозного нардепа пов'язують з переділом, який відбувається на ринку організації лотерей. Так, згідно з даними журналістів, саме Третьяков стоїть за схемою повної монополізації ринку однієї з лотерейних компаній - "Українською Національною Лотереєю". Як пишуть ЗМІ, спершу за участю Третьякова УНЛ віджали у зарубіжних інвесторів, потім з допомогою адмінресурсу і політичних маніпуляцій з ринку практично вижили двох її конкурентів - компанії МСЛ та "Патріот". А останнім часом стала з'являється інформація, що під вивіскою "Національної Лотереї" все частіше діють звичайні зали ігрових автоматів, які взагалі не платять податки (зважаючи на незаконність самого азартного бізнесу) і мільйони з яких ідуть виключно в кишені їх власникам. Очевидно, за такі гроші можна дозволити собі оренду яхти.

Тим часом, за даними журналістів, Олександр Третьяков в неофіційному спілкуванні з колегами по парламенту заявив про намір придбати власну яхту. Чи буде це красуня MarinaWonder - невідомо.

"Але можна не сумніватися, що нове плавзасіб нардеп буде використовувати виключно в інтересах соціально незахищених верств. Напевно, це якась зла іронія долі, коли питання бідних українських інвалідів та ветеранів в парламенті вирішує людина, що дозволяє собі тільки на їжу в день витратити 3500 євро. Це близько 60 середніх місячних пенсій в Україні", - зазначають журналісти.

    Реклама на dsnews.ua