• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

Go в гори: в пошуках якісного снігу в 2021 році

Багато завзятих лижників, які звикли кататися в Австрії або Андоррі, цієї зими віддали перевагу зовсім пропустити сезон. Але для тих, хто все-таки, всупереч пандемії, шукає можливості покататися в лютому-березні, є кілька несподіваних новин

Наймасовішим гірськолижним напрямком в цьому сезоні стала Туреччина
Наймасовішим гірськолижним напрямком в цьому сезоні стала Туреччина / Depositphotos
Реклама на dsnews.ua

Якщо коротко: «закрита Європа» не така вже й закрита, в Буковелі не так вже й дорого, а головним зимовим курортом у нас стала Туреччина. Перший коронавірусниий гірськолижний сезон ще в розпалі і зараз оптимальний час, щоб забронювати собі відпочинок, зібравши відгуки вже покататися. Українських лижників приймає Болгарія, з негативним ПЛР-тестом, зробленим за 72 години. З плюсів — зручно добиратися, якісні траси. Висоти катання 1300-2500 м, сніг гарантовано лежить до кінця березня. Туристів мало через пандемію, і навіть в Банско, де зазвичай стоїть черга на перший підйомник, вельми спокійно. Ресторани працюють тільки на винос, але в цьому можна знайти плюс: в лижному одязі вечеряти на терасі з «УФО», милуючись зимовою природою. До слова, приблизно так само виглядає карантин в Туреччині: відкриті тільки ресторани при готелях. А ще в «закритій Європі» відкрилися два нових гірськолижних напрямки — Чорногорія і Північна Македонія. Для місцевих лижників ці курорти не нові, економні європейці давно запримітили Північну Македонію як альтернативу дорогим Альпам. А для нас — чим не привід відкрити для себе нову країну? У Північній Македонії красива природа, гірські озера, цікаве змішання культур і кулінарних традицій, і є готелі високого рівня. До того ж Балканські гори мають приємний клімат з великою кількістю сонячних днів, і при цьому стійким сніговим покривом. Зона катання в Чорногорії 1465 — 2313 м, і сніг може пролежати навіть до середини квітня. У Північній Македонії на висотах 1255-1860 м сезон триває до кінця лютого. В обидві країни зараз літають чартери і продаються пакетні тури. Правда, і Чорногорія, і Північна Македонія знаходяться в червоній зоні: вліт вільний, а на зворотному шляху потрібно буде здати ПЛР-тест або включити додаток «Дій вдома». Але наймасовішим гірськолижним напрямком в цьому сезоні стала Туреччина з її курортами Паландокен і Ерджіяс. Беруть турки поєднанням ціна\якість, смачною їжею, вигідними скі-пасами, майже як своїм знаменитим ол-інклюзів. Туреччина, до речі, теж уже вимагає ПЛР-тест, виконаний за 72 години.

А що у нас? Несподіваний висновок, але закриття багатьох зовнішніх напрямків призвело до посилення конкуренції між курортами (наприклад, став розвиватися Плай як альтернатива Буковелю) і навіть між готелями поруч з самим Буковелем. Туристам це завжди на руку: з'являється більше варіантів відпочинку на різні бюджети і формати. У Буковелі ми виявили навіть таку екзотику як трейлери в оренду, які стоять на паркінгу біля підйомника №7 (душ і туалет знаходяться в окремій будівлі в кількох метрів). Правда, дорога до курорту від цього не стає гумовою, і вранці всі стоять в пробках до витягів. А в довколишніх селах щоб дістатися від головної дороги до готелів і садиб, потрібно пройти ралі на виживання, яке витримає не кожний легковик. За основну дорогу відповідає область, швидше за все не без участі самого курорту Буковель, а малий бізнес, мабуть, вважає себе занадто малим, щоб зробити під'їзди для туристів асфальтованими.

Але все ж іноземці, з якими ми розговорилися на підйомнику, змусили мене поглянути інакше на наш улюблений український стереотип про те, що десь трава зеленіша, а снігу біліше. У нас, скоріше, проблема з нерівномірно розвиненою інфраструктурою (все треба знайти і організувати, просто заплатити буває недостатньо) і неадекватною накруткою цін в свята. Але на наших курортах, за відгуками румунських туристів, траси доглянуті, ніж в тій же Словаччині. І, мабуть, ніж у них в Румунії (там теж є свій зимовий курорт). У мене в пам'яті відразу воскресла картинка, коли в Словаччині ми потрапили в заметіль на вершині гори Хопок. Підйомник не закрили вчасно, і нагорі не було співробітника, який би зупинив нас від спуску. Ще момент: на болгарському курорті Банско зараз скі-пас на день коштує €34, а на Буковелі 980 грн, в перерахунку десь €29. Так що аргумент європейських лижників, які катаються у нас, в тому числі і тому, що в Україні дешевше, виходить, має під собою підстави.

    Реклама на dsnews.ua