• USD 27.2
  • EUR 30.8
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

Голова Мінцифри заявив про виправлення 90% помилок у "Дії", пов'язаних з COVID-сертифікатами

Голова Міністерства цифрової трансформації України Михайло Федоров розповів про виправлення більшості помилок у мобільному застосунку "Дія", пов'язаних із запуском електронних COVID-сертифікатів

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це Федоров сказав в інтерв'ю УНІАН, передає "ДС".

За його словами, відомство постійно тримає руку на пульсі, щоб розуміти, що реально відбувається.

"Я не скажу, що ситуація не виправилася, і все погано, тому що застосунок стабільно працює, і 90% помилок, які були, вже давно виправлені. Сьогодні ковід-сертифікати в "Дії" вже отримали 2,3 мільйона українців", – зазначив Федоров.

"Річ у тім, що нам потрібно було дуже швидко запуститися, щоб українці могли подорожувати без обмежень. Разом з Міністерством охорони здоров’я ми проаналізували усі проблемні життєві ситуації (наприклад, коли неправильно вводиться номер вакцини, неправильно фіксується доза вакцинації) і зробили так, що, фактично, лікар тепер не може ввести інформацію некоректно", – додав міністр.

Також Михайло Федоров розповів про запуск нової технології підпису у застосунку:

"Ми запустили таку технологію, як "Дія.Підпис" – це коли біометрія вашого обличчя порівнюється з фото у реєстрі. Це не Face ID, коли телефон самостійно запам’ятовує тебе, а після цього перевіряє. Це коли ти колись робив (ще до появи міністерства, ще до появи "Дії", можливо, 7 років тому) біометричний паспорт або ID-картку, і та біометрія, яка була зафіксована, сьогодні перевіряється через камеру смартфону і застосунок "Дія". Це нова технологія, і вона передбачає певні рухи головою. Тому новизна була ще в тому, щоб навчити людей користуватися цією технологією".

У листопаді 2021 року на конференції Мінцифри Diia Summit 3.0 цю послугу планують зробити ще простішою.

"Вам більше не треба буде рухати головою у різні сторони – достатньо буде зробити тільки один рух. Ми плануємо під'єднати голосову допомогу, для того, щоб люди, у яких є проблеми з зором, могли прослухати підказки та пройти необхідний алгоритм дій", – розповів Михайло Федоров.

Як повідомляла "ДС", поліція перевірятиме COVID-сертифікати за допомогою QR-коду із застосунку "Дія" або з паперового документа.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua