• USD 27.7
  • EUR 32.8
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Держстат не публікує дані про смертності українців під час карантину

Реклама на dsnews.ua
Державна служба статистики відмовилася публікувати дані про померлих під час карантину в Україні

Про це йдеться в повідомленні порталу Opendatabot, передає "ДС".

"На початку року ми звернулися до Держстату з проханням надати статистику смертності в Україні, в тому числі і від хвороб органів дихання, грипу і пневмоній. Також хотіли відслідковувати динаміку під час карантину. За даними служби статистики, до старту карантину щомісяця від хвороб дихальних шляхів помирало близько тисячі осіб, з них з-за ГРВІ та пневмонії - близько 500 осіб. Піковим місяцем з найбільшою смертністю людей від проблем з дихальними шляхами з року в рік залишається січень", - йдеться в повідомленні.

В кінці травня Opendatabot знову звернулися до Держстату з проханням надати такі дані, що охоплюють період карантину, однак дізналися, що служба не публікує цю інформацію під час карантину.

Офіційні дані, оприлюднені Міністерством охорони здоров'я станом на 4 червня 2020 року, говорять про 747 смертей від коронавіруса від початку карантину - це в середньому 249 померлих в місяць. Цей показник удвічі менше даних про смертність від ГРВІ та пневмонії за той же період 2019 року.

"Без повного обсягу даних про смертність від хвороб дихальних шляхів будь-які порівняння неможливі. Для того, щоб робити висновки про виправданість карантину, який завдав значної шкоди всім сферам життя українців, ми повинні володіти даними про реальних показниках смертності та їх причини", - зазначив Олексій Иванкин, засновник Opendatabot.

Реєстр буде стежити за розвитком подій і чекати оприлюднення офіційних даних про смертність після карантину.

    Реклама на dsnews.ua