• USD 27.3
  • EUR 32.6
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Гостиний двір у Києві став пам'яткою національного значення

Кабінет міністрів змінив категорію пам’яток "Комплекс споруд Контрактової площі" та "Гостиний двір" у Києві на категорію національного значення та присвоїв їм охоронні номери

Гостиний двір
Гостиний двір
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Міністерства культури та інформаційної політики, передає "ДС".

Як зазначається, відповідне розпорядження Кабмін ухвалив 19 травня.

У Мінкульті нагадали, що комплекс споруд Контрактової площі є однією з найдавніших площ міста Києва та однією з найвизначніших пам’яток містобудування, архітектури міста та країни.

"Він зберіг свою автентичність та матеріально-технічну, просторову структуру, яка вирізняється особливим типом організації простору в межах сформованої навколишньої забудови з притаманними саме Контрактовій площі історичному розвитку функціональної організації території з акцентом на громадську, культурну та науково-просвітницьку функції", — кажуть у міністерстві.

Центральну композиційну роль в забудові площі відіграє Гостиний двір, який за своїми архітектурними особливостями об’єднаний з навколишньою забудовою

Очікується, що рішення уряду сприятиме збереженню та популяризації культурної спадщини національного значення. Зокрема, воно дозволить Фонду державного майна передати пам’ятку в управління Мінкульту, а відтак — почати протиаварійні та реставраційні роботи.

Як писала "ДС", Державний реєстр нерухомих памʼяток України у 2020 році поповнився 5 175 обʼєктами.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua