• USD 26.7
  • EUR 31.3
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

Харківська міськрада "повернула" проспект Жукова: Під мерією відбулися зіткнення (ВІДЕО)

У Харкові під час сесії міськради 24 лютого депутати проголосували за повернення проспекту Григоренка імені радянського маршала Георгія Жукова

Харківська міськрада
Харківська міськрада
Реклама на dsnews.ua

Депутати підтримали цю ініціативу 57 голосами "за", передає "ДС".

"Проти" — 16, "утрималися" — 6 депутатів.

Тим часом під будівлею міськради сталася сутичка між представниками "Національного корпусу" і прихильниками партії "Опозиційна платформа — За життя" (ОПЗЖ підтримує повернення проспекту імені Жукова, а націоналісти проти). Потім бійка продовжилася на найближчій до міськради вулиці. У хід пішли кулаки й газові балончики.

У травні 2016 року було прийнято розпорядження "Про перейменування низки обʼєктів топоніміки м. Харкова" в рамках закону "Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тотаталітарних режимів в Україні і заборону пропаганди їх символіки".

Згідно з документом, перейменуванню підлягали станція метро "Маршала Жукова" (тепер носить назву "Палац спорту") і проспект, названий на честь радянського воєначальника — на проспект Петра Григоренка. Вже 8 травня 2019 року на сайті Харківської міськради було зареєстровано петицію з вимогою повернути проспекту і станції метро імʼя маршала Жукова.

Двічі, 19 червня 2019 року та 26 лютого 2020 року, міськрада проголосувала за повернення колишньої назви проспекту. Обидва ці рішення були оскаржені в суді. Також низка прихильників декомунізації вимагають перейменувати 127 школу, яка зараз носить імʼя маршала Жукова.

Як повідомляла "ДС", Харківська міськрада ухвалила рішення про дострокове припинення повноважень мера Геннадія Кернеса.

    Реклама на dsnews.ua