• USD 28.3
  • EUR 34.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Християни східного обряду святкують Різдво Христове

Реклама на dsnews.ua

Сьогодні, 7 січня, християни східного обряду відзначають Різдво Христове, свято урочисто відзначають церкви, які використовують у своєму літочисленні юліанський календар

Серед таких церков, зокрема, Православна церква України, Єрусалимська, Російська, Сербська, Грузинська, а також Українська греко-католицька церкви, інформує "ДС".

Згідно з Писанням, Богородиця народила Ісуса Христа, якому була уготована доля Спасителя, під час перепису населення в Віфлеємі. Оскільки місто було переповнене, і там не знайшлося вільного місця, Марія разом з Йосифом розташувалися на нічліг у хліву, поруч з домашньою худобою. У момент народження Спасителя на небі засяяла Віфлеємська зірка, яка вказала шлях волхвам, що принесли свої дари маленькому Ісусу. У пам’ять про цей світлий день християни щороку збираються на урочисті богослужіння.

Свято Різдва Христового – найурочистіше серед дванадесятих, воно відзначається аж до наступного свята – Хрещення. Цей період називають Святками. В Україні здавна у ці дні водили вертеп, співали колядки і бажали всім добра на весь рік.

    Реклама на dsnews.ua