• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Інфекціоніст розповів, чому літо не зупинило розповсюдження коронавіруса

Реклама на dsnews.ua

Висока атмосферна температура і вологість не вбивають вірус

Про це йдеться в повідомленні інфекціоніста Київської міської клінічної лікарні Євгена Дубровського на сторінці в Facebook, передає "ДС".

"Найважливіший параметр – вологість. Доведено, що висока абсолютна вологість перешкоджають поширенню вірусів в повітрі. Дослідження стверджують, що висока вологість перешкоджає тривалому знаходженню вірусних частинок в повітрі. Вони швидко осідають на землю і не можуть переміщатися на великі відстані. Влітку повітря набагато більш насичене вологою. Більше 9 г/м3. Взимку навпаки – сухий і холодний. Це перший плюс до розуміння сезонності ГРВІ", — написав Дубровський.

За його словами, доведено, що в країнах з високим атмосферним температурою епідемії ГРВІ супроводжуються значно меншим числом хворих.

"Вчені ставлять важливий акцент – важлива навіть не стільки сама температура, як її різкі коливання. Міцний мороз, як і сильна спека, однаково ефективні у перешкоджанні поширення вірусів. Величезне дослідження вже в контексті коронавирусной епідемії довело, що неблагополучні африканські країни, перенаселена Індія, розвинена Австралія (краще за всіх у світі викликала масове тестування) однаково легко переносять епідемію, з набагато меншим числом хворих, ніж в США і Європі", — пише Дубровський.

Також лікар відзначив високу роль ультрафіолету в захисті від вірусів, в тому числі і коронавірусів. Це стосується як сонячного світла, так і кварцових ламп, які використовуються в лікарнях.

"Доведено: ультрафіолет не залишає респіраторних вірусів жодних шансів. Літній сонячний світло – відмінна захист повітря і поверхонь від скупчення і розмноження вірусів. На грипі вивчено. І на коронавирусе вже теж. Тим більше, лікарняний жорсткий ультрафіолет", — написав Дубровський.

Також лікар зазначив, що чималу роль у захисті від вірусів відіграє імунітет.

"Доведено, що влітку у населення імунітет значно вище (знаходиться на нормальному базовому рівні), ніж в холодні пори року. Цьому сприяє багато факторів: вітамін D і його дію на імунну систему, повноцінне вітамінізоване харчування, відсутність переохолодження, більше можливості для відпочинку і відновлення. Імунітет – найкращий захист і практично єдині ліки від вірусів", — написав Дубровський.

Крім того, перешкоджає поширенню захворювання соціальна дистанція, особливо те, що в літній період такі заклади, як школи, дитсадки, університети та гуртожитки порожні.

Нагадаємо, в Україні за останню добу, 1 серпня, зафіксували 1112 нових випадків коронавирусной інфекції.

    Реклама на dsnews.ua