• USD 29.3
  • EUR 30.4
  • GBP 35.7
Спецпроєкти

Інститут нацпам'яті вирішив проблему з пам'ятником "Батьківщина-мати" і мостом Патона: подробиці

В Інституті національної пам'яті знайшли меценатів, які допоможуть демонтувати радянський герб зі щита "Батьківщини-матері"

Батьківщина-мати
Батьківщина-мати
Реклама на dsnews.ua

Про це в інтерв'ю будівлі Chas News розповів глава Інституту нацпам'яті Антон Дробович, передає "ДС".

За його словами, через пандемію коронавірусу в уряду не було часу займатися питанням демонтажу радянської символіки зі статуї "Батьківщини-матері".

"Ми провели консультації, навіть знайшли меценатів, готових допомогти з демонтажем герба зі щита на монументі. Єдине, що через пандемію коронавірусу ні міністерству, ні уряду було не до того. Відправна точка — рішення уряду про усунення. На процедуру демонтажу потрібен орієнтовно рік", — заявив Дробович.

Він також нагадав, що декомунізації потребують також пам'ятник Щорсу і навіть міст Патона, де незабаром має розпочатися реконструкція. Однак зірки на ВДНГ декомунізувати не планують.

Також Дробович зазначив, що Щорс стоїть на тому ж місці, через те, що просто не вистачило грошей на створення музею радянської пропаганди на ВДНГ.

"Але не знайшлося коштів на створення цього парку, і, відповідно, Щорса нікуди перевозити. Хіба що в Спадщанський ліс на Сумщині, де є парк радянського періоду. І оскільки в Щорса проблеми з "пропискою", то він і стоїть там, де стоїть", — уточнив Дробович.

Відзначимо, що всі об'єкти, що залишилися для декомунізації, є пам'ятками історії національного значення.

Нагадаємо, раніше Дробович говорив, що Український інститут національної пам'яті планує "цивілізовано вирішити питання" з радянськими пам'ятниками, які досі залишаються в Києві.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua