• USD 26.4
  • EUR 30.7
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Інструкцію до українського препарату доповнили даними про специфічну дію на SARS-CoV-2

Наказом МОЗУ № 1680 затверджено зміни до інструкції для медичного застосування української препарату з діючою речовиною протефлазид

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Як повідомляє "Інтерфакс-Україна", Аптека.ua призводить нову наукову інформацію, внесену в інструкцію:

"Доведено, що механізм прямого противірусної дії полягає в придушенні вирусспецифичних ферментів — ДНК і РНК-полімерази, тимідинкінази, зворотної транскриптази, 3СL протеази і нейрамінідази. Протефлазид пригнічує активність 3CL-протеази коронавірусу SARS-CoV-2 — що підтверджено методом молекулярного докінгу і при використанні набору для аналізу, що містить 3CL-протеазу з міткою МBP (мальтоза-зв'язуючий білок коронавірусу SARS-CoV-2). Методом подвійного аналізу гена-репортера люціферази Renilla (відтворює реплікацію сезонного коронавірусу CoV-229E) показано, що препарат її блокує. В доклінічних дослідженнях in vitro на культурах клітин мавпи (Vero E6) і людини (А549/АСЕ2) показана противірусна активність препарату проти пандемічного коронавірусу людини SARS-CoV-2 зі значним пригніченням реплікації вірусу ".

Видання нагадує, що протягом 2021 року дослідження in vitro діючої речовини протефлазид проводилися в США, Німеччині та Іспанії. В ході цих досліджень було підтверджено, що при використанні діючої речовини протефлазид, відбувається як придушення 3Сl-протеази, так і РНК-полімерази коронавірусу SARS-CoV-2. Фахівці наголошують на важливості саме подвійного механізму дії препарату. Завдяки йому вірус з меншою ймовірністю проникає в клітини людини, якщо ж вірус вже проник в клітку, його реплікація пригнічується, а значить, значно знижується вірусне навантаження на організм, отже, людина не буде хворіти у важкій формі.

    Реклама на dsnews.ua