• USD 27.9
  • EUR 33.9
  • GBP 39.4
Спецпроєкти

Інтернаціональна сімейна пара на Одещині заманила в рабство близько сотні людей

Реклама на dsnews.ua
В Одеській області громадянин Грузії і громадянка України організували мережу вербування на сільгосппідприємство з рабськими умовами праці

Про це повідомляє прес-служба прокуратури Києва, інформує "ДС".

Правоохоронці встановили, що замовниками "живого товару" виявилася сімейна пара - громадянин Грузії та громадянка України, які є власниками сільськогосподарського підприємства, розташованого в Одеській області.

"Протягом 2015-2018 років на центральних залізничних вокзалах Києва, Одеси, Миколаєва та інших міст найняті ними вербувальники підшукували осіб, які перебували у важкому стані і не мали постійного місця проживання. Зловмисники пропонували їм роботу недалеко від Києва з зарплатою від 200 до 500 гривень на день, безкоштовне житло і харчування. Однак, замість цього завербованих людей доставляли на Одещину, де по приїзду до місця призначення у завербованих відбирали паспорти і мобільні телефони. Потім їх вселяли в барак, де в кожній кімнаті в нелюдських умовах проживали до 15-20 чоловік, як чоловіки так і жінки", - зазначили у прокуратурі.

Повідомляється, що при цьому потерпілі постійно піддавалися фізичному та психологічному насильству з боку охоронців зазначених бараків. Робітників, які відмовлялися працювати чи намагалися втекти, жорстко били в присутності інших для недопущення таких випадків у подальшому.

Зазначено, що членів злочинної групи вдалося встановити і затримати за результатами багатомісячної оперативної розробки, проведеної столичною прокуратурою спільно з поліцією.

Під час досудового розслідування встановлено 82 потерпілих. В даний час у кримінальному провадженні потерпілими заявлені цивільні позови на загальну суму понад 2,3 мільйона гривень.

На майно зловмисників накладено арешт, зокрема на 12 автомобілів та 1 мільйон гривень, вилучені при проведенні обшуку. Зловмисникам загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на термін від 8 до 15 років з конфіскацією майна або без такої.

    Реклама на dsnews.ua