• USD 28
  • EUR 33.2
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Дослідження: Кожен п'ятий пацієнт з COVID-19 має розлади психіки

Реклама на dsnews.ua

Кожен п'ятий пацієнт з COVID-19 протягом трьох місяців зіштовхується з розладами психіки

Про це йдеться в повідомленні Sky News, передає "ДС".

Відповідне дослідження провели вчені Оксфордського університету і Оксфордського центру біомедичних досліджень здоровʼя.

Дослідники проаналізували більше 62 тисяч випадків хворих на COVID-19. Вони зʼясували, що проблеми, які найчастіше зустрічаються — це тривога, депресія і безсоння.

Доктор Макс Таке, який проводив ці дослідження, зазначив, що наявність психічного розладу слід додати до факторів ризику COVID-19.

Для тих, у кого в анамнезі вже було психічне захворювання, зараження коронавірусом підвищило ймовірність рецидиву або отримання іншого психіатричного діагнозу.

Видання навело приклад 26-річної Олівії Вілсон, яка на власному досвіді відчула тривалий вплив вірусу на психічне здоровʼя. Вона розповіла, що до того, як заразилася COVID-19 в березні, була "в хорошому стані", і її психічне здоровʼя "не було чимось незвичайним".

Коли вона заразилася вірусом в Квінсі, у неї розвинулися симптоми, що ослабляють здоровʼя. Виникли проблеми з диханням, і дівчина не могла ходити протягом місяця, але вона сказала, що лікувалася вдома.

З тих пір її тривога "різко зросла", і вона вперше мала напад паніки.

"Я боюся, що куди б я не пішла, я заражусь вірусом або передам його кому-небудь через незнання", — розповіла Олівія.

Хоча формально дівчині не ставили діагноз психічного захворювання, зараз вона описала себе як "дуже параноїдальну" з нападами безсоння на "тиждень або два", за якими слідували періоди, коли "я тільки сплю".

"Це схоже на те, як насувається смерть, що нависла над моєю головою, що в якийсь момент я можу повернутися туди, де була", — зізналася дівчина.

Доктор Таке сказав, що неясно, яку роль відіграють непрямі фактори, такі як необхідність самоізоляції протягом декількох тижнів.

Він припустив, що COVID-19 може впливати на мозок — або безпосередньо, як деякі віруси, або через розширення кровоносних судин, коли в організмі виникає запальна реакція.

"Можливо те, що ми спостерігаємо, безпосередньо не повʼязане зі змінами в мозку, а скоріше зі зміною психології людини", — додав Таке.

    Реклама на dsnews.ua