• USD 28.3
  • EUR 32.1
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Психологічне айкідо. Які фільми треба зняти Україні про перемоги чукчів над росіянами

В ідеологічній війні перемагають продуманістю і точністю влучень. Торпедою сміху можна топити навіть великі і дорогі ідеологічні лінкори
Фото: maximov.pevek.ru
Фото: maximov.pevek.ru
Реклама на dsnews.ua

Зараз на Росії щосили розкручують фільм Т-34 знятий за мотивами геройських боїв россиянской вати в World of Tanks і древнесовкового фільму "Жайворонок". Хто "Жайворонка" не дивився - ті, відразу кажу, нічого не втратили. Це була напрочуд сумна, навіть за радянськими мірками, жуйка.

Сучасний "World of жайворонок" знято бадьоріше, розрахований на порушення колінно-патріотичних рефлексів впали в ідіотизм росіян, і, треба визнати, в цій ролі буде працювати. Тобто, як пропагандистське виріб, розраховане на деградировавшую і втратила людську подобу російську аудиторію фільм, в цілому, відповідає поставленим завданням: патріотично мотивувати російських ідіотів.

Звичайно, від одиничного акту перегляду мотивація буде відносно слабкою, але, як відомо, вода камінь точить - по крапельці, по чуть-чуть, і ось дивись, черговий "доброволець" вже їде на Донбас вбивати українців. А це означає, що зворотний процес - антипатриотическая демотивація російських ідіотів - одна з важливих завдань, що стоять перед нами.

Очевидно, підходити до неї треба творчо, виглядаючи болючі місця для нанесення ефективних точкових ударів. Дорогий фільм зі спецефектами говорите? Значить, треба торпедувати його максимально дешевим способом, змусивши ідіотів відчути себе ще більшими ідіотами, ніж вони є, і викликавши сміх у нормальних людей.

Як це зробити? Оскільки мова йде про любителів гри в танчики, я б рекомендував ремейк "за мотивами" "Т-34" під назвою "Panzer T-V".

Сюжет вимальовується приблизно такий. Сибір. Табір німецьких військовополонених поруч з танковим полігоном. Начальник табору і начальник полігону, два абсолютно деградованих виродка, втратили всі ознаки людського, тихо спиваються від нудьги, винаходячи дикі і криваві розваги, від яких глядачі повинні почати блювати прямо в залі. Можлива, як данина російським культурним традиціям - і гомоэротическая лінія в їх відносинах. Упырям нудно, дуже нудно, їм вже все набридло.

І тут в клуб привозять новий фільм - той самий "Т-34" - фрагменти якого увійдуть в "Panzer T-V". Така хронологічна накладка цілком дозволена в художньому творі.Тим більше, що вона цілком перегукується з кадрами з самого Т-34, судячи з яким у німців у Другу Світову війну вже були в ходу РК-монітори.

Реклама на dsnews.ua

Фільм упирів вражає. Вони спалахують ідеєю і теж не проти пограти в танчики А тут як раз на полігон приходить ешелон з битою німецькою технікою, для використання в якості мішеней. І раптом - о диво, серед повного мотлоху в ешелоні трапляється майже ціла "Пантера". Дізнавшись про це, два нудьгуючих виродка вирішують влаштувати розвага. З німецьких полонених - колишніх танкістів - підбирається екіпаж для розстрілу в ході танкового біатлону. Плата за життя - пристойна їжа на час підготовки і звільнення від загальних робіт - до самої смерті; за відмову - смерть під тортурами, в дусі розваг, вже показаних глядачам. Але для початку смертники повинні поставити свою Пантеру на хід, підбираючи цілі вузли з інших розбитих машин. Конвой - природно, класичний, "вологодський" - які спилися в десяти поколіннях потворні виродки, в техніці нічого не розуміє, та й бігти німцям нікуди, так що охороняють їх досить формально. В результаті, обшукуючи биті машини, по снаряду, за десятки патронів наші герої нишком комплектують Пантеру боєкомплектом, приводять в порядок знаряддя і кулемети - і, само собою, ставлять танк на хід, а заодно лагодять рацію, отримуючи можливість слухати переговори радянських танкобиатлонистов. Словом, арійські хлопці вирішують померти красиво.

І ось цей день настав. П'ять бурятських - неодмінно бурятських, оскільки нездатність російських вырожденцев керувати танком повинна бути ясно показана на прикладі вологодського конвою, екіпажів на Т-34-85 - збираються зацькувати самотню "Пантеру". Начальник полігону, схожий на Кобзона, ставить їм бойове завдання, перепитує, буряти вони і идиотически радіє з цього приводу. Але жертва несподівано перетворюється на мисливця.

Ця частина фільму повинна бути зроблена зі смаком, з максимумом подробиць і великих планів: гарячі Т-34 та гарячі в них буряти, паніка на КП, перекидна на табір, п'ять палаючих танків і невразлива Пантера спочатку громящая полігон, а потім взламывающая огорожу табору і расстреливающая з кулеметів конвой разом з п...сом - начлагом.

Зрозуміло хепі-енду тут немає. Хлопці гинуть - але гинуть як герої стародавніх саг, прямуючи, підхоплені валькиріямі, прямо в Валгаллу - чи в своїй уяві, то і справді - тут у сюжеті доречна деяка двозначність.

Такий фільм, знятий в жанрі чорної комедії, з використанням сцен з гри World of Tanks і фільму "Т-34" і явно пародіює його можна було б зняти зовсім недорого. Складні батальні сцени замінювати комп'ютерною графікою з World of Tanks - і це цілком проканає комедійної пародії при нинішньому рівні такої графіки. А потім викласти його на торренти і на ютуб і милуватися на ватний виття. Росіяни обов'язково будуть його дивитися - просто з цікавості. В цьому можна не сумніватися. Ну а інші глядачі, з нормальних країн - дивилися б його як чорну комедію.

Якби такий фільм був знятий хоча б з мінімально прийнятним акторським складом, він став би справжнім психологічним айкідо. Ось чому б справді такі фільми не знімати, нехай і малим бюджетом, торпедуючи російський агітпроп з його витратними постановками? Ворога треба розкладати! В тому числі, і в першу чергу - морально.

Справа звичайно не в одній тільки цій російській стрічці - до речі, на рідкість бездарну, дійсно розрахованої на неповноцінних дебілів, в який перетворено населення Росії. Можна навести й інші приклади.

"Був би я кінопродюсером, - написав у своєму ФБ політолог Артем Філіпенко, - я б, наприклад, зняв фільм про битву на річці Орлової 25 березня 1747 року. Не знали про такий?"

"Битва під Літтл-Біг-Хорн 25-26 червня, коли індіанці сіу в ході бою перебили 266 "блідолицих" солдатів на чолі з генералом Кастером і написано чимало, так і знято досить, від пафосного "Вони померли у чоботях" до викриває "Маленький великий чоловік", - пише далі Філіпенко. - А ось про битву на Орлової, в ході якої чукчі розбили російський загін на чолі з майором Павлуцким відомо набагато менше. А адже була знаменна подія. Росіяни були навіть змушені тимчасово відступити і спалити Анадырский острог".

Що ж, "підкорення Сибіру" дає масу сюжетів про звірства російських колонізаторів, перед якими розповіді про бідних американських індіанців просто бліднуть. І жанр истерна - схожий на вестерн, але на російському історичному матеріалі, який засвідчує росіян як збіговисько відморозків - якими вони і були - теж був би прекрасним і затребуваним ходом.

"Я думаю, - резюмує Філіпенко, - що росіян, ну або якщо когось обурює цей етнонім, то росіян, взагалі складно назвати нацією. Швидше, це історично сформована спільнота катів, садистів, алкашні і некрофілів з досить примітивним архетипом свідомості. Хоча навіть про свідомість тут складно говорити, скоріше інстинкти. Ну, наприклад, неприйняття цивілізації як такої. Коли-небудь, коли у них заберуть ядерну палицю, а різні раніше підкорені народи розбіжаться по своїх національних квартирах, для представників цієї спільноти будуть створені резервації, де їх будуть показувати за гроші відвідувачам. І відвідувачі за скромну ціну - пару пляшок горілки, зможуть подивитися, приміром, російську весілля з бійкою, або смертельний для культурної людини номер - чаркування двох літрів горілки без закуски й на халяву, або прослухати хоровий спів аборигенів, типу "вставай страна огромная...". Це буде дуже повчальне видовище. І як бонус аборигенам буде надано право безмитної вигонки гідролізного спирту. До речі, теж прекрасний сюжет для фільму".

Хто стане сперечатися? Прекрасний сюжет! Навколо нас взагалі море прекрасних сюжетів. Треба тільки реалізовувати їх... і ось тут ми впираємося в стіну. Справа в загальному підході, точніше, в його тотальному - і фатальному для нас відсутності з-за чого ми ведемо ідеологічну війну з Росією дуже мляво. Ми не втручаємося на територію ворога, не вбиваємо і не осмеиваем його ідеологічні розробки, не проводимо ідеологічних рейдів по його вразливим тилах. Між тим, це якраз та область, в якій, діючи точковими ударами, можна було б при мінімальних витратах заподіювати Росії максимальний збиток, зводячи нанівець ефект від багатомільярдних пропагандистських вкладень.

Може бути справа в тому, що ми ще не усвідомили: глуха оборона безперспективна? Ми ще не зрозуміли, що неодмінно повинні йти в наступ, в тому числі і в ідеологічній війні? Що повинні бути агресивні і задиристі і самі лізти в бійку, першими, при будь-якій можливості і привід?

На жаль, це так. Ми все ще не перейнялися розумінням того, що нам не потрібен мир з Росією - ні військовий, ні ідейний, ні який-небудь ще. Ні світ, ні перемир'я, ні "кордон на замку" і за високою стіною - ніщо з цього списку нас не влаштує. Нам підійде тільки один варіант майбутнього - зникнення Росії з політичної карти, її дроблення - і повна ідейна смерть, так, щоб саме слово "Росія" на території колишньої російської стало лайкою. Інших варіантів просто немає - ніяке співіснування з Росією для України неможливо. Якщо ми не знищимо Росію - самі, або використовуючи і направляючи в потрібне нам русло хід світових подій, то вона знищить нас, і нічого третього не дано.

Можливостей для осмеивания і пародіювання російської історії та сучасності є безліч. Вразливих місць у російській ідеології - незліченна кількість. Немає тільки одного - немає розуміння необхідності такої роботи на державному рівні. Як наслідок, немає і програми по створенню мозкових центрів, які планували б і проводили такі операції. Можна назвати їх інформаційно-когнітивним спецназом.

Причому, в Росії таку роботу проти нас ведуть, і дуже інтенсивно. І центри такі там є - і працюють у три зміни, видаючи на гора ідеологічний отрута для розкладання нашого суспільства. Не тільки, втім, нашого, але і західного теж - але на Заході вважають, що зможуть вирішити проблему асиметричний спосіб. А що ж до нас, то отримання Україною Томосу і видавлювання з неї УПЦ МП різко посилить активність такої роботи проти нас і поліпшить її фінансування.

Ми ж фактично нічого не робимо. Якщо ідеологічна робота з власним населенням ще так-сяк, через пень-колоду і абияк нами ведеться, то операції за ідеологічною та інформаційного розкладання противника відсутні як такі. Причому, за відсутності української пропаганди націлена саме на росіян, виникає порожня ніша, яку тут же заповнюють російські пропагандисти, транслюючи всередину Росії українську пропаганду, призначену для внутрішнього використання. Яка в результаті фактично доповнює путінську, і в унісон з нею консолідує російське суспільство навколо кремлівської влади.

Це цілком зрозуміло: якщо людині, навіть спочатку налаштованому до України нейтрально, або з обережним інтересом, постійно повідомляти, що для українців він ворог, окупант, агресор, то він, врешті-решт, утвердитися в думці, що "Росія" - він і Путін - дійсно повинні намертво тримати оборону від оточили їх ворогів. Але нам потрібно не це! Нам потрібно ламати російську оборону, роз'єднувати і послаблювати російське суспільство. Дискурс пропаганди спрямований на кожного окремого росіянина повинен звучати як "Путінська Росія - це не ти". Це не твоя країна, вона ворожа тобі, путінська банда поневолила і пограбувала народи Росії, і, перш за все, російський народ, а зараз підсовує росіянам ідеологічні обманки, втягнувши їх у війну з Україною. Не вірте цій брехні, він фальшив і смішний!"

Зрозуміло, це навіть не напівправда. Путін - породження всього російського народу, його концентроване вираження, і, мабуть, народний правитель за всю російську історію. Син вахтера і прибиральниці - куди вже народнее? Але правда тут взагалі ні при чому. Перед нами стоїть утилітарна завдання: роз'єднати і розламати російське суспільство, внести в нього максимально можливий розвал, змусити росіян сміятися над спускаемыми їм зверху ідеологічними штампами - які, і ось це вже правда - дійсно смішні і безглузді. Що ж стосується кожного окремого росіянина, то наша пропаганда, націлена на Росію, повинна давати йому можливість красиво відійти в сторону, зарахувавши себе до жертв російського режиму, притому, у багатьох поколіннях. І тільки давши росіянам моральну можливість дистанціюватися від російської держави та російської офіційної історії; давши їм можливість відчути себе частиною іншої спільності, якою російське держава вороже, як сьогодні, так і в історичній ретроспективі, запропонувавши їм історії, ідеології та самоідентифікації інших спільнот, до яких вони можуть вільно приєднатися, почавши ідентифікувати себе з ними - спільнот не просто альтернативних, але активно ворожих офіційної російської - тільки тоді можна розвивати тезу про те, що "Росія - це Мордор". Запрошуючи кожного росіянина, вже зрозумів і зримо побачив, що він не частина Росії, а її безправний бранець, у свої союзники і у вороги Мордора.

Але, може бути, це все дурощі, непотрібні ігри? Може бути, Росію можна перемогти, не розгромивши її перед цим ідеологічно, не рознесли в дрібні осколки російське суспільство, не створивши в ньому груп протистояння "генеральної лінії" Кремля? На жаль, немає. Як показує історичний досвід, це неможливо. Всі завойовники Росії, потерпівши поразку у війні з нею - і Наполеон, і Гітлер - здійснювали саме цю помилку, а коли спохватывались, і спробували виправити ситуацію - було вже пізно.

Це ж свідчать і успішні приклади руйнування Росії - крах Російської Імперії і СРСР були б неможливі без попереднього їм ідеологічного розгрому. Та навіть побіжний аналіз подій приведе нас до того, що нічого випадкового в цих разгромах не було. Вони стали підсумком великої роботи, проведеної заінтересованими сторонами.

Але зараз історична обстановка така, що нам не доводиться розраховувати на те, що цю роботу виконає хтось, крім нас. Сьогодні у розгромі і розчленування Росії по-справжньому крім України ніхто в світі не зацікавлений. Великим гравцям потрібно зовсім не це.

Захід хоче знизити градус російської агресивності, поступово имплементируя у своє товариство поміркованих представників російської еліти, і знищуючи її деструктивну частину. Причому, на Заході склалося враження, що цей процес йде, хоча і повільно. Чисто формально досягнення в наявності: абсолютна більшість російських верхів і 100% членів їх сімей вже мають на Заході нерухомість, рахунки, і другі-треті західні громадянства, крім російського.

Захід не влаштовує тільки російська мафія, яка виникла від злиття КДБ і міжнародної організованої злочинності, і тісно зрощена сьогодні з російським державою, оскільки така мафія, по самій своїй природі, деструктивна - і ось її-то Захід і намагається тиснути, вважаючи, що цей гнійник можна вичистити, зберігши іншу Росію.На виході Захід розраховує отримати Росію-лайт, позбавлену нинішнього месіанства світового масштабу, що прикриває бажання захистити, зберегти і утримати за собою нішу міжнародної злочинності, яку контролює Кремль, загнаного в прийнятні юридичні рамки і вже не погрожує спалити весь світ ядерним ударом.

І Китай теж не хоче обвалення Росії. Пекін успішно співпрацює з Москвою, скуповуючи і освоюючи Росію по шматках, повільно і неспішно - в китайській мові є для цього навіть спеціальна ідіома, одне слово, перекладається як "поглинати повільно як гусінь шовкопряда поїдає тутовий лист".

Словом, і Захід, і Китай розраховують сьогодні на мирний сценарій упокорення Росії. Ідея ця, на жаль, відірвана від реальності і базується на поганому знанні російського людського матеріалу. Але навіть якщо якимось дивом вдалося б реалізувати, була б така, усмиренная у своїх світових амбіції і трохи стиснута з Сходу Росія прийнятним сусідом для України?

Навряд чи. Навпаки, така Росія була б для нас ще небезпечніше, оскільки вже весь, без залишку, надлишок агресії, що генерується всередині її невиліковно хворого і збиткового суспільства виливався б на Україну.

Незалежна Україна завжди буде природним ворогом Москви - для чого є безліч історичних і соціокультурних причин. Ми необхідні Москві як топка для перепалювання потенційно агресивного елемента, зайво збуджуваного патріотичною пропагандою і клапан для скидання накопиченої в ній ненависті і негативної енергії. Це означає, що Росія буде воювати з нами завжди, до тих пір, поки ми залишаємося Україною, оскільки, якщо вона припинить це робити, копящееся невдоволення низів просто підірве її зсередини. Із цього факту випливають дві речі. Незалежно від сценарію розвитку подій навколо Росії - мирного, про який мріють на Заході і в Китаї, або перетікає в Третю Світову війну, що ближче до реальності, світ для України все одно не проглядається до тих пір, поки Росія не припинить своє існування як така. Захід і Китай, розраховуючи вирішити проблему щодо м'якими методами, не будуть сьогодні вкладатися в розвал Росії. Для нас же російський розпад - питання виживання, але допомоги нам чекати сьогодні нізвідки.

Чи означає це, що ми повинні здатися і скласти руки безсило? Чи Не краще почати власну війну? Ідеологія - це якраз та область, в якій воюють не числом, а умінням і точністю влучень. Торпедою сміху можна топити навіть дуже великі і дорогі ідеологічні лінкори.

    Реклама на dsnews.ua