• USD 27.9
  • EUR 33.8
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Через брак коштів в Україні на чверть зменшать кількість лікарняних ліжок

Також буде встановлено єдиний державний тариф на лікування кожної групи захворювань
Фото: УНІАН
Фото: УНІАН
Реклама на dsnews.ua

Із-за серйозного скорочення бюджету в 2016 році буде на чверть зменшено кількість лікарняних ліжок в містах і селах. Про це, як повідомляє "ДС", заявив заступник міністра охорони здоров'я Ігор Перегінець в інтерв'ю "Українській правді".

"Порівняно з 2015-м, бюджет на 2016 рік зменшили в частині регіональних субвенцій приблизно на 2,5 млрд гривень. Недолік ми компенсуємо зменшенням пропорції ліжок з 80 до 60 на 10 000 населення", розповів він.

При цьому Перегінець зазначив, що вже прийнято відповідну постанову Кабміну. "Запевняю, що скорочення ліжко-місць не позначиться на якості надання медичної допомоги, хоча і не зовсім доречно говорити про якість допомоги, за яку ми платимо з кишені готівкою. Закон "Про автономію бюджетних установ" допоміг би нам більш ефективно використовувати ресурси. Поки ж будемо розставляти пріоритети", - уточнив він.

Перегінець також підкреслив, що одне з фундаментальних змін системи розподілу засобів МОЗ у 2016 році - це збільшення фінансування первинної медичної допомоги (поліклінік). В містах і селах - на 35%, у містах обласного значення - на 25%.

За словами чиновника, вже готові рішення щодо визначення вартості медичних послуг і впровадження нових методів їх оплати. Відповідні методології апробовані і діють у багатьох країнах світу.

"Що стосується оплати стаціонарної допомоги, тобто послуги лікарень, які передбачають перехід до сплати на основі так званих лікувально-споріднених груп... У межах кожної такої групи пацієнтів і вартість їх лікування подібні. Наприклад, в одну групу "Респіраторні інфекції/запалення" категоризированы різні види пневмоній і плевритів, оскільки для надання медичної допомоги при цих станах характерні подібні ресурсні витрати і вартість. Аналогічний підхід застосовується і для всіх класів хвороб", - резюмував він.

Заступник міністра уточнив, що фактично мова йде про встановлення єдиного державного тарифу, який буде застосовуватися для оплати лікування конкретних випадків в усіх лікарнях України.

Читайте також:

Як раніше повідомляла "ДС", під час прес-конференції 14 січня президент України Петро Порошенко заявив, що відкладати реформу охорони здоров'я не можна, а також підкреслив, що потрібно перестати брехати народу про безкоштовну медицину.

    Реклама на dsnews.ua