• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

Кадрові "чистки" у лавах бойовиків "ДНР" набрали обертів – штаб АТО

Реклама на dsnews.ua
"Чистки" пов'язані з спробами ватажків бойовиків налагодити власний бізнес на окупованих територіях

У самопроголошеній "ДНР" проходять заходи по "зачистці" деяких підрозділів, повідомив на своїй сторінці у Facebook прес-центр АТО, передає "ДС".

Зокрема, зазначалося прибуття невідомих підрозділів спеціального призначення в Докучаєвськ нібито для організації більшої дисциплінованості всередині незаконних формувань "Спарта" і "Сомалі".

"Однак першими в перелік незручних підрозділів "ДНР" потрапили інші: 11 омсп "Привид", 6 омсп "Дрьомова", 17 бТрО 2 АК, група Спп "Троя", осб 3 "Чебурашка", - йдеться в повідомленні.

За інформацією, отриманою від джерела, командир 3 осб "Чебурашка"(позивний - "Веселий") відсторонений від посади у зв'язку з конфліктом з командиром 9 омсп (позивний - "Стрімчак", громадянин РФ), який нещодавно був призначений на цю посаду. Причиною особистісного конфлікту могло стати самочинство, тобто спроба захопити цим батальйоном Комінтернове 22 грудня 2015 року, відзначили в штабі.

Як стало відомо, даний спір привів до замаху на вбивство "Веселого", який не вдалося реалізувати 31 грудня 2015 року. "Важливим є той факт, що "Веселий" був людиною головного ватажка "ДНР" Захарченко, вони разом починали свій коллаборационистский шлях на Донеччині навесні 2014 року", - додали в штабі АТО.

Проте наголошується, що рішення про усунення "Веселого" з посади приймав командир 1 АК, до складу якого входить 9 омсп, командиру якого підпорядковується 3 осб "Веселого". "Отже, рішення про призначення або звільнення з посади людей Захарченко приймаються без відома останнього", - наголосили у штабі.

За словами прес-офіцера АТО Антона Мироновича, дані "чистки" пов'язані з спробами ватажків незаконних збройних формувань налагодити власний бізнес на окупованих територіях, передає 112.

"Деякі "командири", чи правильніше - ватажки незаконних збройних формувань, вони намагаються влаштувати якийсь власний бізнес. А ви знаєте, що є випадки контрабанди. На своїй стороні вони намагаються налагодити канали, заробляти гроші", - сказав він.

Читайте також:

Крім того, за словами Мироновича, в тих підрозділах бандформувань, які забезпечуються РФ, багато випадків зникнення або присвоєння матеріальних ресурсів. Зокрема, пального, інших матеріальних засобів, на яких бойовики намагаються заробити гроші. "Тому влада РФ намагається будь-якими способами навести порядок в їх рядах", - зазначив Миронович.

Він підкреслив, що тенденція "чисток" помітно посилилася наприкінці минулого року.

    Реклама на dsnews.ua