• USD 26.2
  • EUR 30.5
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Як шахраї виманюють в українців гроші: ЗМІ дізналися про схеми в донецьких в'язницях

Реклама на dsnews.ua

У деяких донецьких в'язницях працює індустрія телефонного шахрайства, прибуток від якої ділять адміністрація і співробітники "МГБ ДНР"

Про це виданню "Проєкт" розповіли самі ув'язнені, передає "ДС".

Ув'язнений Григорій Гінжаленко, що сидить у 124-й колонії суворого режиму в селищі Лідіївка, восени 2020 року зв'язався з журналістом прямо з колонії — незабаром його повинні були відправити до карцеру, і він хотів встигнути розповісти про бізнес, яким займалася адміністрація його зони.

За словами Гінжаленка, в їх колонії працюють кілька бригад із пронесеними на зону з відома адміністрації смартфонами. Як правило, це апарати на дві сім-карти — місцевого оператора "Фенікс" та українського Vodafone. Місцевий оператор потрібен їм для мобільного інтернету, а український — для відповіді на дзвінки з підконтрольної Україні території.

"Працюють" увʼязнені парами, як вони кажуть "по афері" — розміщують на українському сайті оголошень залежно від профілю "афери" оголошення про інтим-послуги або здачу квартир в різних містах України. Суть афер у тому, щоб узяти з клієнта гроші вперед — за перегляд квартири, заставу за перший місяць, за секс із дівчиною, яка нібито працює без сутенера і боїться їхати на зустріч без передоплати.

Кожна пара зеків зобов'язана на тиждень здавати керівництву колонії 15 тисяч гривень (40,5 тисячі рублів), тому шахрайством їм доводиться займатися цілодобово. Гроші збираються в платіжному сервісі українського оператора Vodafone і, відповідно, всі платежі відбуваються в ньому.

Тільки з "даху" бригад аферистів, за підрахунками Гінжаленка, в його колонії адміністрація може збирати до 400 тисяч гривень на місяць (близько 1 мільйона рублів).

Перед відправкою до карцеру співрозмовник видання подав "офіційні" скарги в "МГБ" і "генпрокуратуру ДНР". Він також надав силовикам запис своєї розмови з одним із керівників колонії, де зек просить узяти з нього поки 7 тисяч, а решту він збере пізніше, а голос керівника відповідає, що його "не турбують" чужі проблеми. Запис цієї бесіди було зроблено на прикріплений скотчем до тіла смартфон.

    Реклама на dsnews.ua