• USD 27.3
  • EUR 30.9
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Карасьов: аеропорт "Дніпро" з довгобуду перетворюється на мегааеробудівництво завдяки DCH і Онур

Доля Міжнародного аеропорту "Дніпро" прояснилася і виглядає оптимістично завдяки тому, що проєктом займаються DCH і Онур

Реклама на dsnews.ua

Так прокоментував перспективи проєкту директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов вчорашню заяву власника і президента DCH Олександра Ярославського про те, що дніпровський аеропорт добудують до кінця 2022 року.

Нагадаємо, що будівництво аеропорту в Дніпрі раніше затягувалося через проблеми з вибором підрядника для виконання робіт на аеродромі, який знаходиться у держвласності й фінансується з державного бюджету. У недавньому тендері перемогла турецька компанія Онур.

Згідно з інформацією, розкритою 17 вересня на майданчику електронних торгів Prozorro, Онур побудує у Дніпрі 3,2 км злітно-посадкової смуги, руліжні доріжки, перон та інше оснащення за 5,64 млрд. грн. бюджетного фінансування. Приватні інвестиції Олександра Ярославського заплановані у розмірі 2,7 млрд. грн. Його група DCH виконала значну частину робіт з будівництва пасажирського терміналу та адміністративно-побутового терміналу і вже приступила до будівництва віп-терміналу.

"Ярославський вніс ясність у терміни — кінець 2022 року, майже рік залишився до завершення. Це вже не довгобуд, прогрес очевидний — майже 30% загального обсягу робіт на основному терміналі виконано" — прокоментував Карасьов хід робіт за проєктом.

Експерт назвав співпрацю DCH і Онур по дніпровському аеропорту "прекрасною новиною".

"Вже зараз очевидно, що компанія Ярославського буде працювати в щільній, тісній і продуктивній зв'язці з Онур. По суті, ми зараз спостерігаємо початок мегааеробудівництва, яку будуть вести дві серйозні відповідальні компанії, одна з яких побудувала до Євро-2012 і вже 10 років експлуатує прекрасний аеропорт у Харкові. Я сам неодноразово літав через цей аеропорт — сучасний, європейського типу. Тому впевнений, що те ж саме буде у Дніпрі — це прекрасна новина для дніпрян, гостей міста і всіх українців. Компанії Олександра Ярославського завжди виконували всі свої контрактні та інвестиційні зобов'язання вчасно, у строк і якісно", — вважає Вадим Карасьов.

Як повідомляють дніпровські ЗМІ, Онур приступить до будівельних робіт на аеродромі Міжнародного аеропорту "Дніпро" вже на початку наступного тижня.

    Реклама на dsnews.ua