• USD 38.4
  • EUR 41.6
  • GBP 48.7
Спецпроєкти

Кіберполіція викрила масштабну схему торгівлі особистими даними (ФОТО, ВІДЕО)

Українські кіберполіцейські провели профілактичну операцію "Дата", спрямовану на протидію незаконному розповсюдженню персональних даних

Українські кіберполіцейські провели профілактичну операцію
Українські кіберполіцейські провели профілактичну операцію
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні пресслужби Кіберполіції, передає "ДС".

Як зазначається, протягом листопада правоохоронці викрили 51 особу, причетну до несанкціонованих дій з інформацією. Загалом провели 117 обшуків в різних регіонах України.

"Дії фігурантів були спрямовані на незаконне заволодіння персональними даними громадян, закритими відомостями щодо ведення фінансово-господарської діяльності фізичних та юридичних осіб, інформацією про клієнтів банківських та комерційних установ, даними для авторизації на електронних поштових скриньках, соцмережах, інтернет-магазинах тощо", — кажуть у відомстві.

Силовики вилучили близько 100 баз персональних даних, актуальних на 2020-2021 роки — з відомостями щодо більш ніж 300 млн громадян України, Європи та США.

Силовики вилучили близько 100 баз персональних даних
Силовики вилучили близько 100 баз персональних даних

Також правоохоронці припинили діяльність одного з найбільших сайтів, де розповсюджувалися персональні дані українців та іноземців: номери телефону, прізвища, ім’я та по батькові громадян, місця реєстрації, в окремих випадках — інформація про надані адмінпослуги, пов’язані з використанням транспорту.

Також заблоковано понад 30 каналів незаконного поширення інформації.

Крім цього, на Дніпропетровщині затримали колишнього співробітника мережі супермаркетів, який, за даними слідства, незаконно збирав і продавав компаніям-конкурентам інформацію, що містила комерційну таємницю. Таким чином мережа зазнала понад 1 млн грн збитків.

"Вартість баз коливалася від 500 до 50 тис. грн — залежно від її вмісту та комерційної цінності. Зловмисники збували інформацію на закритих хакерських форумах, а також у соцмережах та месенджерах. Загалом проведено 117 обшуків у різних регіонах України. За результатами вилучено більше 90 тисяч гігабайтів інформації", — розповів начальник відділу протидії злочинам у сфері комп’ютерних систем Сергій Липка.

Поліція розслідує справи за ст. 361 (несанкціоноване втручання в роботу комп'ютерів і комп'ютерних мереж), ст. 361-2 (несанкціонований збут або розповсюдження інформації з обмеженим доступом, яка зберігається в комп'ютерах), ст. 362 (несанкціоновані дії з інформацією, яка оброблюється в комп'ютерах) та ст. 182 (порушення недоторканності приватного життя) Кримінального кодексу України. Підозру вже оголосили 19 фігурантам.

Операція "Дата"

Як писала "ДС", кіберфахівці СБУ протягом листопада нейтралізували 53 кібератаки на інформаційні системи органів державної влади України.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua