• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

Кияни в кризу економлять на їжі, але розважаються навіть більше, ніж раніше

Близько 10% від сімейного бюджету витрачають на походи в ресторани і кіно
Фото: pravlife.org
Фото: pravlife.org
Реклама на dsnews.ua

Економічна криза позначилася і на життя в Києві, де доходи населення традиційно вище, ніж у регіонах. Згідно з опитуваннями, більше половини киян економлять на їжі і все частіше відмовляються від дорогих продуктів - м'яса, овочів і фруктів. Проте в ресторани і кіно люди стали ходити частіше, повідомляє "ДС" з посиланням на газету "Сегодня".

Згідно з опитуваннями, проведеними на столичних ринках, економлять на продуктах 52% покупців. Більшість опитаних (41%) зізналися, що витрачають на їжу 500-1000 грн в тиждень. 39% витрачають більше тисячі гривень в тиждень, а 20% - менше 500 грн. Деякі, щоб заощадити, відправляються за продуктами на ринки, а не в магазини, а інші купують дешевшу продукцію. Найчастіше при покупці продуктів економлять на м'ясі (20% покупців), овочах (18%), фрукти (17%), кондитерських виробах (9%), риби (9%) і молочної продукції (4%).

Генеральний директор Української торговельної асоціації Ігор Кишко підтверджує, що у людей зараз низька купівельна спроможність, і перевагу в продуктах вони віддають недорогого сегменту. "Ця тенденція зберігається протягом останніх двох років. Покупці підбирають те, що їм по кишені", - каже він.

Разом з тим експерти кажуть, що, незважаючи на урізані бюджетів, порівняно з минулим роком люди стали частіше розважатися, наприклад, ходити в кіно і ресторани.

"Зараз, порівняно з січнем 2015 року, люди ходять в кафе/ресторани частіше і витрачають більше. Мова, природно, не йде про малозабезпечених. В середньому на подібні розваги витрачається близько 10% від сімейного бюджету, тобто при зарплаті в 6-7 тис. грн люди виділяють 600-700 грн на харчування поза домом. Така тенденція проявилася, тому що люди не можуть дозволити собі більш дорогих витрат: поїхати на відпочинок за кордон або купити машину. Але на якісь розваги в межах міста вистачає засобів. Тому у закладах зараз більше людей", - заявила гендиректор компанії "Ресторанний консалтинг" Ольга Насонова.

Крім ресторанів, за її словами, в основному зараз витрачають гроші в розважальних центрах (на катки, роллердроми тощо). Дуже добре себе почувають і кінотеатри.

Читайте також:

Як повідомляла "ДС", згідно з результатами опитування ВЦВГД, за рік у Росії частка "бідних" родин, яким не вистачає навіть на їжу і тим, кому достатньо коштів на їжу, але купівля одягу викликає труднощі, зросла майже вдвічі - з 22% до 39%.

    Реклама на dsnews.ua