• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Кінофестиваль "Docudays UA" оголосив переможців (ВІДЕО)

XVIII Міжнародний фестиваль документальних фільмів про права людини Docudays UA 2 квітня оголосив переможців

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні на сайті форуму, передає "ДС".

У національному конкурсі переміг фільм "Земля Івана" Андрія Лисецького про художника-самоука Івана Приходька. Фільм змальовує його особистий творчий метод, а також відкриває глядачам сповнений образами української народної культури внутрішній світ художника.

У міжнародному конкурсі повнометражних і середньометражних документальних стрічок, тривалість яких перевищує 30 хвилин, перемогла картина грузинської режисерки Саломе Джаші "Приборкання саду". Фільм розповідає про хобі колишнього прем’єр-міністра Грузії, мільярдера Бідзіна Іванішвілі, який збирає столітні дерева по всій країні і садить їх у своєму саду. "Фільм відстежує прояви абсурдної манії величі одного чоловіка, котрий прагне підкорити собі природу", — зазначають організатори.

Нагороду Rights Now!, яку вручають креативному документальному кіно, що досліджує сучасний світ і робить значний внесок у дискусію про людську гідність, свободу та рівність, присудили данській стрічці «Колумбійська сім’я» Тані Воль Сьоренсен.

Нагорода телевізійної платформи "Current Time", офіційного партнера фестивалю, у номінації Rights Now! дісталася картині "Цей дощ ніколи не закінчиться" Аліни Горлової. Головний герой фільму – Андрій Сулейман, син сирійського курда та українки, який втік від війни на своїй батьківщині на Донбас і там знову опинився на війні.

Премію імені Андрія Матросова присуджено картині "Май далеко – май добре" українки Ганни Ярошевич.

Студентське журі відзначило бельгійський фільм "Маленький Самді", який показує проблему становища ін’єкційних споживачів наркотиків у суспільстві.

Кращим короткометражним фільмом визнано "Океан" Пауля Шойфлера з Німеччини.

Приз глядацьких симпатій отримала французька стрічка "А ночі вже більше не буде" режисера Елеонор Вебер. Цей фільм також дістав спецвідзнаку у міжнародному конкурсі.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua