• USD 27.9
  • EUR 33.6
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

У Києві знову зафіксували забруднення повітря на небезпечному рівні (КАРТА)

Реклама на dsnews.ua

Станом на ранок 20 січня в Києві реєструють високий рівень забруднення повітря, який характеризують як шкідливий і дуже шкідливий для здоров'я людини

За даними сервісу saveecobot, показники забруднення перевищують норму в 3-4 рази, передає "ДС".

Таку ситуацію станції моніторингу стану атмосферного повітря фіксують у всіх районах міста.

Найгірше повітря в районі залізничної станції "Київ-Волинський" (рівень забруднення 212 — при нормі до 50) і на вулиці Замковецької (213).

Дані сервісу Saveecobot
Дані сервісу Saveecobot

За даними Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського, станом на 19 січня протягом тижня рівень шкідливих речовин в повітрі Києва перевищував гранично допустиму концентрацію в 2-7 раз.

Зокрема, фіксували перевищення:

  • пилу — в 1,1-1,2 рази на Бессарабській площі, проспекті Перемоги (район метро Святошин);
  • діоксиду сірки — в 3,6-3,9 рази — на Бессарабській площі, вулицях Каунаській, Інженера Бородіна, площі Перемоги, Оболонському проспекті; в 2,3-3,4 рази — на інших постах спостережень, за винятком проспекту Науки, 37 (у метеоплощадки обсерваторії), де перевищень не виявлено;
  • діоксиду азоту — в 5,5-7,2 рази — на вулицях Каунаській і Інженера Бородіна, площі Перемоги; в 4-4,8 рази — на Бессарабській площі, проспекті Перемоги, бульварах Лесі Українки та Вацлава Гавела; в 3,1-3,9 рази — на всіх постах, крім проспекту Науки, де перевищень не виявлено;
  • формальдегіду — в 2-2,2 рази — на проспекті Перемоги, площах Бессарабської і Перемоги, вулицях Олександра Довженка і Каунаській; в 1,4-1,8 раза — на інших постах спостережень, крім проспекту Науки.

Зазначено, що в найближчі дні метеорологічні умови не сприятимуть розсіюванню шкідливих речовин в приземному шарі атмосфери.

Дані ресурсу IqAir свідчать про те, що за станом на ранок 20 січня Київ знаходиться на 13-му місці світового рейтингу міст з найбруднішим повітрям.

Сервіс IQAir
Сервіс IQAir

Антирейтинг очолюють Карачі і Лахор (Пакистан) і Дакка (Бангладеш).

Нагадаємо, столиця України виявилася в переліку міст з найбільш забрудненим повітрям в світі 17 січня. Причиною називали погодні умови.

Ще 13 січня фахівці Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського попереджали, що через погодні умови в Києві почався процес накопичення шкідливих домішок в повітрі.

    Реклама на dsnews.ua