• USD 27.2
  • EUR 30.9
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

Кличко повідомив, що до кінця опалювального сезону тарифи на проїзд переглядати не будуть

Тарифи на проїзд у столиці до кінця опалювального сезону підвищувати не будуть

Віталій Кличко/Facebook
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив мер Києва Віталій Кличко на своїй сторінці у Facebook після того, як з’явилася інформація про можливе підвищення вартості проїзду. 

"Я розумію наскільки чутливим є питання вартості проїзду для киян.

І зазначу, що винесене воно поки тільки на обговорення. Це – проект. А не ухвалене рішення. Як менеджер, я говорю про складну економічну ситуацію, в якій опинилося місто — через енергетичну кризу та постійні борги центральної влади перед містом. Але як у мера Києва, у мене позиція наступна і чітка: питання перегляду тарифів на проїзд у комунальному транспорті до кінця опалювального сезону розглядатися не буде", — наголосив Кличко. 

Він зазначив, що комунальні підприємства просять про перегляд тарифів через підвищення собівартості енергоносіїв. 

"Комунальні підприємства "Київський метрополітен" та "Київпастранс" звернулися до КМДА з тим, що тарифи на перевезення в комунальному транспорті давно не відповідають їх собівартості. Ви знаєте, що відбулось значне зростання цін на енергоносії, що є головною складовою вартості тарифу", — пояснив мер Києва. 

Він наголосив, що міська влада матиме змогу і надалі дотувати комунальний транспорт, якщо Уряд поверне компенсує витрати за різницю у тарифах на гарчу воду та опалення.  

"Щоб не підвищувати тарифи на опалення і гарячу воду для киян, міська влада вже компенсувала зі столичного бюджету більше 2 млрд. гривень. Уряд обіцяв компенсувати ці витрати, але на сьогодні не виконує умов Меморандуму. І в цій ситуації Києву доводиться постійно дотатувати також комунальний транспорт та утримувати ціни на проїзд у ньому в кілька разів нижче їх собівартості. Нагадаю, тільки цього року дотація на міський транспорт становить 4,5 млрд. грн. З міського бюджету. Тобто, ми поставлені перед вибором, або збільшувати цифри в платіжках за комуналку, або підвищувати плату за проїзд. Бо увесь бюджет столиці ми не можемо пустити тільки на дотації", — підсумував Кличко. 

Нагадаємо, раніше Київрада за ініціативи Віталія Кличка звернулась до уряду повернути місцевим громадам мільярдні борги за компенсацію вартості газу.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua