• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Книга тижня: чому хороші люди роблять зло

«Ефект Люцифера. Чому хороші люди чинять зло» - книга легендарного американського психолога Філіпа Зімбардо
Реклама на dsnews.ua

Через майже 40 років вчений повертається до знаменитого стенфордському тюремного експерименту, який він провів влітку 1971 р. разом з аспірантами і студентами цього університету.

У книзі детально викладено хід експерименту, містяться великі уривки з щоденника психолога та учасників, матеріали інтерв'ю, аудіо - і відеозаписів. Професор Зімбардо проводить паралелі з іншими подібними експериментами, а також з прикладами "ефекту Люцифера" в реальному житті: випадками насильства в державних установах, досвідом геноциду, етнічних чисток, порушень прав людини.

Він також робить огляд впливу експерименту на суспільні науки, зміни в законодавстві США, мистецтво і культуру, а головне - на розуміння природи людської жорстокості в цілому; говорить про банальність зла, але в той же час і про банальності героїзму.

Цитата: "Сильні світу цього зазвичай не коять чорні справи власноруч - так само, як очільники мафії доручають "мокру роботу" своїм "пішакам". Системи створюють ієрархії, де вплив і зв'язки спрямовані зверху вниз і дуже рідко знизу вгору. Якщо правляча еліта хоче знищити ворожу державу, вона звертається до експертів з пропаганди, які розробляють програму ненависті. Що ж може змусити громадян однієї країни настільки зненавидіти мешканців іншої країни, щоб вони почали їх принижувати, катувати чи навіть убивати? Для цього потрібен "пошук ворога" - психологічна конструкція, глибоко закорінена у свідомості пропагандою. Образ ворога - найсильніший мотив для військового, що заряджає свою рушницю набоями ненависті й страху. Образ страшного супостата, який загрожує особистому добробутові громадян і національній безпеці країни, змушує батьків відправляти синів на війну і дає змогу урядові розставляти пріоритети по-новому, перековуючи рала на мечі руйнації".

Партнер рубрики книжковий онлайн-супермаркет Yakaboo.ua

    Реклама на dsnews.ua