• USD 28.3
  • EUR 34.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Компенсації через пандемію COVID-19: Арахамія озвучив конкретні цифри

Реклама на dsnews.ua

Влада намагається пройти всі бюрократичні узгодження, щоб законопроект про підтримку малого і середнього бізнесу був прийнятий та увійшов в дію до 9 грудня

Про це глава фракції партії "Слуга народу" в ВР Давид Арахамія розповів журналістам за результатами наради керівництва парламенту, уряду і лідерів фракцій, передає "ДС" з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Питання про локдаун взагалі не обговорювали, а обговорювали питання про прийняття законопроектів про підтримку малого і середнього бізнесу. Дуже стислі терміни для того, щоб цей законопроект був уже підписаний і вступив в силу до 9 грудня, тому що є десь два мільйони людей, найманих працівників, за підрахунками уряду, які можуть отримати цю компенсацію до 8 тис. грн на людину ", — сказав Арахамія.

Він підкреслив, що велика частина наради була присвячена цьому питанню, тому що необхідно продумати, "яким чином пройти всі ці бюрократичні узгодження, щоб витримати ці терміни".

Нагадаємо, 26 листопада президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради проект закону про підтримку підприємців під час карантину.

27 листопада документ був зареєстрований в парламенті.

Проект закону передбачає, що наймані співробітники із середньою зарплатою за третій квартал 2020 року до 30 тис. Грн на місяць, а також фізособи-підприємці (ФОП), зареєстровані не менше трьох місяців тому і втратили прибуток в результаті локдауна, зможуть отримати одноразову допомогу обсягом 8 тис. грн.

Крім цього, президент запропонував відстрочити до 29 грудня 2021 року погашення податкового боргу до 6,8 тис. Грн для фізосіб, в тому числі самозайнятих.

Законопроект також пропонує підняти поріг обсягу податкового боргу для застосування заходів по його стягненню до 3,06 тис. Грн і звільнити платників єдиного податку від його сплати за грудень-2020 і січень-травень 2021 року.

Нагадаємо, Верховна Рада повинна якнайшвидше прийняти ініційований президентом пакет законопроектів щодо підтримки підприємців в разі посилення карантинних заходів, щоб уряд міг до кінця року надати кошти бізнесу.

    Реклама на dsnews.ua