• USD 28
 • EUR 33.2
 • GBP 38.5
Спецпроєкти

Кому насправді потрібні курси психології

Чи потрібні курси психології в наш час? Якщо так, то навіщо і кому саме? Гештальт-терапевт Ігор Погодін дає розгорнуті відповіді на ці питання

Гештальт-терапевт Ігор Погодін
Гештальт-терапевт Ігор Погодін
Реклама на dsnews.ua

В Академії практичної психології ми підвищуємо кваліфікацію психологів і даємо їм можливість значно розширити свій арсенал. Що, звичайно, позитивно позначається на результатах їх клієнтів.

Але також ми приймаємо на навчання людей, які не були повʼязані з професією раніше. Моя жива програма складається з двох ступенів, кожна з яких має свої цілі. Перший ступінь часто проходять люди, які не мають досвіду і освіти в психотерапії. Тому:

1. Люди, які хочуть зробити своє життя яскравішим та щасливішим

Завдання студентів на першому ступені – освоїти базові техніки гештальт-терапії і навчитися впроваджувати їх у власне життя. Психотерапевт, який не може розібратися в собі – чоботар без чобіт. До таких фахівців, як правило, немає довіри ні з боку клієнтів, ні з боку колег.

Тому на першому ступені ми:

 • Розбираємося в собі.
 • Міняємо себе в кращу сторону і трансформуємо відносини.
 • Розуміємо основні принципи гештальт-терапії і Психології Переживанням.
 • Вчимося використовувати отримані знання у своєму житті.
 • Вчимося вибудовувати глибокі і вільні стосунки.

Це робота в закритих живих групах особистого досвіду. Протягом одного року ми зустрічаємося 6 разів. Кожна сесія триває 3 дні. В результаті людина освоює всі необхідні знання для поліпшення власного життя. Вміє будувати щасливі відносини з оточуючими і, головне, близькими людьми.

2. Студенти, які хочуть заздалегідь підготуватися до роботи і відразу після навчання бути конкурентоспроможними на ринку

Молоді фахівці отримують практичні навички, які в подальшому застосовують в роботі. Тут йде повне занурення в суть гештальт-терапії. Другий ступінь триває 3,5 роки. Навчання також передбачає 6 групових зустрічей на рік по 3 дні. Зі студентами працюють досвідчені викладачі Академії практичної психології. Я зі свого боку особисто контролюю і керую процесом навчання.

Студенти отримують можливість добре заробляти після ВНЗ, не витрачаючи десятки років на освоєння і практику поглиблених навичок.

Гештальт-терапевт в середньому заробляє від $50 до $250 на годину, в залежності від впізнаваності та популярності.

Але головне – ми даємо фахівцям всі необхідні техніки для по-справжньому ефективної роботи з клієнтами. Те, що перевірено роками кожним з викладачів Академії.

3. Люди, які хочуть змінити професію

Проходження першого ступеня дає повну базу знань практичної психології. Фахівці з будь-яких сфер здатні освоїти техніки і методики. Перший рік допомагає застосувати вивчені матеріали на практиці у своєму житті. До другої ступені такі студенти підходять з повною готовністю до навчання професійної діяльності.

Кожен психотерапевт, який закінчує курс:

 • Має тверді знання в гештальт-терапії.
 • Уміло застосовує техніки і методики на практиці.
 • Вміє правильно працювати з клієнтами.
 • Знає, як ефективно організувати власну практику.

4. Професіонали, які хочуть підвищити кваліфікацію

Людям, які вже професійно займаються цим напрямком, необхідні курси психології. Хороший фахівець ніколи не перестає вчиться. Навчання дозволяє підтримувати і підвищувати рівень власного професіоналізму, що вкрай необхідно на ринку, що розвивається.

Це єдиний вірний метод підтримувати власну конкурентоспроможність. Гештальт-терапія – один з найцікавіших розділів практичної психології. Кожен професіонал знаходить нові цікаві техніки і методики, які ефективно застосовує на практиці і отримує результати.

Як правильно навчатися психології

Іноді я стикаюся з принципово неправильним підходом до навчання. Людина каже: "Я вивчив дитячу психологію, психологію відносин, навчився гештальт-терапії. Але все одно відчуваю себе невпевнено. Підкажіть, що ще можна і потрібно вивчити? ".

Парадокс в тому, що правильної відповіді на це питання немає. Все залежить від цілей. Наприклад, якщо ваша задача – стати психологом-консультантом, є сенс злегка поглибиться в усі напрямки, щоб приблизно розуміти, що і як працює. 

Але!

Цей підхід точно не підійде, якщо ви хочете стати терапевтом. В цьому випадку є сенс сфокусувати на одному напрямку більшою мірою. І стати дійсно класним фахівцем, який розбирається у своїй темі.

Я вважаю, що курси психології будуть корисні буквально кожній людині. Все залежить від цілей. Люди знаходять вирішення своїх проблем, розбираючись в собі, своїх почуттях і відносинах. Думаю, це один з кращих і надійних методів дійсно змінити своє життя.

Я створив YouTube-канал для людей, які цікавляться або тільки починають цікавитися психологією, на якому намагаюся доступною мовою пояснювати складні речі. Дивіться.

  Реклама на dsnews.ua