• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

Константинополь хоче, щоб РПЦ дозволила мирянам причащатися в храмах

Реклама на dsnews.ua
Архієпископ Хариопольский Іоанн екзарх православних російських церков у Західній Європі (Константинопольський патріархат) закликає РПЦ скасувати заборону для мирян причащатися в храмах Константинопольського патріархату

Про це повідомляє "ДС" з посиланням на російський "Інтерфакс".

Архиєпископ зазначив, що для Архієпископії православних російських церков, що перебуває в юрисдикції Константинополя, рішення Московського патріархату розірвати спілкування з Константинополем - "велике страждання".

"В силу свого одностороннього (і, на наш погляд, надмірного) характеру рішення, прийняте Священним Синодом Московського патріархату, очевидно, непридатне у церквах Архієпископії. У нинішній ситуації наші священики і диякони не допускаються до сослужению в церквах, що належать до Московського патріархату (...) Але, згідно православної еклезіології, ця заборона не може ставитися до мирян", - йдеться в посланні екзарха.

На думку архієпископа Іоанна, "хрещені люди не є власністю єпископів, вони - члени єдиного церковного тіла, зібраного в тому місці, де вони знаходяться": наприклад, православний віруючий Петербурга, переселяючись на Крит, "перестає бути членом Російської церкви і стає повноправним членом Критської церкви, яка належить до Вселенського патріархату".

"На відміну від кліриків, мирян не потребують канонічному відпустці свого єпископа при зміні місця проживання", - зазначає представник Константинополя.

На закінчення він висловлює надію на те, що розрив спілкування між двома Церквами незабаром буде подоланий.

У РПЦ у відповідь Константинополю заявили, що миряни Російської православної церкви уникають причащатися в храмах Константинопольського патріархату "не стільки з побоювання порушити якийсь заборона, а проявляючи вірність своїй Церкві, розтерзуваної беззаконними діями Константинополя".

"Зрештою, люди самі приймають рішення згідно зі своєю совістю", - заявив "Інтерфаксу" секретар Відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського патріархату з міжправославних відносин протоієрей Ігор Якимчук.

    Реклама на dsnews.ua