• USD 27.7
  • EUR 32.9
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Коронавірусний антирекорд. Коли у Києві знову закриють метро

Влада опинилася в досить скрутному становищі: кількість випадків захворювання коронавірусом зростає, але посилювати карантин вже пізно

Фото: facebook.com/granovskiy
Фото: facebook.com/granovskiy
Реклама на dsnews.ua

Станом на ранок 11 червня в Україні зафіксовано 29 070 випадків зараження коронавірусом, за останню добу було виявлено 689 випадків. Це абсолютний антирекорд за весь час тестування: таких показників в Україні ще не було. Попередній антирекорд за новими випадками зараження - 588 осіб за добу - був встановлений 4 червня.

При цьому по всій країні триває послаблення карантину. Деякі ресторани та кав'ярні вже можуть приймати гостей у своїх залах, решта - на літніх майданчиках, ходять поїзди, працюють дитячі садки. З 25 травня в Києві повноцінно запрацював громадський транспорт, люди, що сиділи два з половиною місяці на самоізоляції, почали повертатися в офіси. І ось, через три тижні в країні фіксують один антирекорд за іншим.

І хоча міністр охорони здоров'я Максим Степанов ображається, що люди забули про заходи безпеки, і погрожує посилити карантинні заходи, віриться йому важко. Так вже влаштований людський мозок - ми звикаємо до небезпеки, з часом адаптуємося навіть до найбільш жорстких форс-мажорів. Українці звикли до коронавірусу і вчаться жити з ним, свято вірячи, що саме їм пощастить і хвороба обійде їх стороною.

Крім того, люди не дуже довіряють офіційній статистиці, тому одні вважають, що держава замовчує кількість хворих і смертей від коронавіруса, інші - що перебільшує, намагаючись залякати (і тут зовсім не допомагають заяви головного санлікаря Ляшка про те, що парки закривали, щоб підвищити у людей відчуття тривоги). У результаті кожен вибирає для себе більш зручну версію. Адже набагато простіше вірити, що хвороба безпечна або що вона зовсім не існує.

На вулиці спекотне літо, і загнати українців в тому квартири здається нездійсненною місією. Та що й говорити, фактично в Україні карантин завершився не 25 травня, а першого - коли настали перші теплі деньки і люди з радістю кинулися смажити шашлики і відпочивати на природі. Потім погода трохи допомогла - в дощ нікуди виходити не хочеться, можна і вдома на самоізоляції посидіти. Але ж зараз за вікном +32, і сидіти в тісній "хрущовці" дуже складно.

Окреме питання - як носити маски в таку спеку. Розпеченим повітрям дихати важко, і українці, які і раніше носили маски на підборідді, тепер взагалі їх ігнорують. Адже навіть президент Володимир Зеленський пив каву разом з головним санітарним лікарем Віктором Ляшко, і жодних масок у них і в помині не було. За порушення карантину президентській компанії все-таки довелося заплатити штраф, але в реальному житті суворість українських законів аж надто часто компенсується необов'язковістю їхнього виконання.

Тому влада опинилися в патовій ситуації. З одного боку, ігнорувати підвищення рівня захворювань і летальних випадків від коронавіруса не можна, з іншого ж - знову поставити країну на паузу не вийде. Жорстких карантинних заходів не витримають не тільки звичайні громадяни, але й бізнес, який і так поніс великі збитки через двомісячний простій. Тому і місцевій владі, і МОЗ залишається робити вигляд, що все йде за планом і ніякої проблеми немає. Влада бідкається, люди розводять руками.

Реклама на dsnews.ua
    Реклама на dsnews.ua