• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Корвалол до Дня Святого Валентина. Як плюшеві ведмедики потрошать наші кишені

День всіх закоханих давно перестав бути святом продавців квітів
Фото: Shutterstock.cvom
Фото: Shutterstock.cvom
Реклама на dsnews.ua

Плюшеві сердечка, коробки з цукерками і самотні метрові троянди, скукожившиеся на морозі, - вчорашній день. Нині панянок таким набором подарунків на День Валентина не здивувати. Хоча продавці квітів напевно зліплять касу на всіляких букетах і "віники", які кавалери будуть вручати своїм дамам серця. Але поки квіткарі зривають перший в цьому році куш (наступного квіткового буму доведеться чекати до 8 Березня), представники інших галузей промисловості ображено розмірковують, чому немає, приміром, всенародно улюбленого Дня дорогих черевиків на хутрі або там Дня купівлі абонементів на фітнес відразу на 20 років вперед.

Однак врятувати стражденних зголосилися маркетологи. Ті самі, завдяки яким весь світ, приміром, заливається зеленим пивом на День Святого Патріка. Вони завжди напоготові і знають, як залізти в кишеню споживача так, щоб він ще і залишився задоволеним. Геть, не встигла картина Гільєрмо дель Торо "Форма води" в 2018 р. отримати хоч один з 13 потенційних "Оскарів", як спритні виробники секс-іграшок випустили "Маленьку перлину Амазонки" - фалоімітатор ручної роботи, виконаний під мармур з блакитними і золотими вкрапленнями. Саме так, виробники впевнені, має виглядати "господарство" людини-амфібії. Виконавець ролі риби, до речі, образився. "Після того як я вклав у цю романтичну, магічну і прекрасну роль свою душу, пролив над нею кров, піт і сльози, останнє з того, чим я хочу запам'ятатися, так це силіконовим відростком, який продається в двох розмірах", - заявив актор Даг Джонс. Але хто ж його буде питати - першу партію "перлин" розмели за кілька днів.

Справедливості заради слід зазначити, що сам по собі День Святого Валентина - теж багато в чому породження маркетингу, несамовито рыщущего в пошуках того, чого і кому можна дорожче продати. Ось і бігають благородні дони і не менш благородні дами в пошуках шкарпеток, шампунів і всякої романтичної барахла для улюблених.

Але сьогодні завдяки неусыпному пильнування маркетологів подарунками на День Святого Валентина можуть розжитися не тільки закохані, а перелік цих самих святкових пропозицій виходить далеко за рамки продукції легкої і харчової промисловості. Приміром, в одній з мережі аптек спеціально до свята пропонують придбати зі знижкою тонометр і препарати для серця. Дуже практичний подарунок. На той випадок, якщо раптом шкарпетки не підійдуть або вчорашній коханий після свята вирішить зробити ноги. Є навіть IT-пропозиції - "програми для двох". "Couple tracker - програма, що дозволяє перевіряти наявність і слідкувати за активністю партнера в телефоні". Ви будете знати, кому пише й чиї повідомлення читає важливий вам людина, з ким і як довго розмовляє, де знаходиться і навіть кого лайкает в соцмережах!", - розхвалюють пропозицію журналісти. Цікаво, правда, скільки сімей зберегли щасливий шлюб після його використання.

Але це далеко не вінець креативу. Приміром, спеціально до свята можна орендувати букет для селфи. Хоп - і все соцмережі заповнені млосними фото з-під оберемки квітів з загадковими підписами "Улюблений прислав. Люблю його...". Подруги вмирають від заздрощів, хлопці - від ревнощів, а витрат-то - сущі копійки.

А один із столичних житлових комплексів заманював відвідувачів у відділ продажів святковим розіграшем призів. Мовляв, заходьте подивитися на квартирку - може виграєте знижку на діамантове кольє до свята. Так кілька років тому в Москві на білбордах пропонували купити житло - "Купи квартиру і отримай бейсболку в подарунок".

Не відстають від приватних підприємців і цілком солідні державні і комунальні служби. Так, у київському швидкісному трамваї на один із недавніх Днів Валентина обіцяли безкоштовно катати цілуються закоханих, а Мін'юст навіть запустив акцію "Кохання поза часом" - закохані, яким несила зв'язати себе узами шлюбами, могли 14 лютого подавати заяви аж до 12 ночі.

Реклама на dsnews.ua

Преса рясніє порадами, як прикрасити своє скромне житло ангелятами і сердечками, а базари ломляться від плюшевих ведмедиків, собачок і тварин, які в натуральній природі ніколи б не вижили, що не заважає їм зігрівати дівочі серця. У будь-якому ресторані та кафе розроблені спеціальні пропозиції до свята, "нестримна пристрасть витає в повітрі" (цитата з одного прес-релізу).

Рожево-сердечне божевілля набуває таких масштабів, що в піку йому зростає рух ненавидять свято. Тенденція, до речі, загальносвітова. Мовляв, давайте зберемося ті, хто без пари, і весело проведемо час, а то дивитися на ці "мі-мі-мі" сил ніяких немає.

Окремі стрункі голосу в хорі нелюбитель свята належать людям, що ратують за відповідальне споживання. Адже в гонитві за подарунком чоловіки і жінки часто хапають казна-що, просто щоб потім не пиляли, чого з порожніми руками приперлися. А потім всі ці плюшеві ведмеді і серця відправляються на звалище, тому що рано чи пізно перед власником звичайної квартири постає питання "або я, або вони". Так і подарованими шампунями з гелями можна пів-Китаю вимити - ще й залишиться.

З одного боку, бажання порадувати кохану людину завжди похвально, з іншого - у році адже для цього не тільки 14 лютого призначено. І квіти можна купувати не тільки в День Святого Валентина - вони в інший час, до речі, дешевше. Та й подарунки в ідеалі повинні бути ретельно продумані, і їх вартість зовсім не показник цінності. Але добрі тьоті і дяді маркетологи вже все придумали за нас. Власне, з 8 Березня та ж історія.

    Реклама на dsnews.ua