• USD 26.5
  • EUR 31.1
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Кравчук і Ющенко знялися в ролику, присвяченому 90-річчю відомої поетеси (ВІДЕО)

Реклама на dsnews.ua
Перший президент України Леонід Кравчук і третій президент України Віктор Ющенко знялися у відео для культурно-просвітницького проекту "Київщина читає Ліну Костенко"

Державні діячі, політики, художники, актори і вчені знялися у відеоролику-присвяті до 90-річчя української поетки-шістдесятниці, який відзначається 19 березня 2020 року, передаєте "ДС" з посиланням на "24 канал".

Герої відео читають одне з найвідоміших віршів Ліни Костенко "Пісенька з варіаціями".

"Це дуже глибоке і філософський твір, який несе в собі життєдайність і натхнення, - пояснює вибір вірша ініціатор проекту, директор Вишгородського історико-культурного заповідника, кандидат історичних наук Влада Литовченко. - Все творчість Ліни Костенко - це емоційна боротьба з тим, що спотворює душу і знищує життя, і сьогодні це як ніколи знаходить відгук у наших серцях".

Крім президентів Ліну Костенко у відео читають заслужений лікар України, професор Ольга Богомолець, міністр з розвитку громад і територій України Олексій Чернишов, голова Київської обласної ради Микола Стариченко, голова Державної архівної служби України Анатолій Хромов, краєзнавець Олексій Заєць, народні артистки України Ольга Сумська та Наталія Бучинська, заслужений артист України Віталій Борисюк, актор театру і кіно Георгій Хостікоєв, а також ініціатор проекту, директор ВИКЗ Влада Литовченко та співорганізатор проекту, директор Ржищівського археолого-краєзнавчого музею Людмила Карпенко.

Зйомки проходили в Київській обласній бібліотеці для юнацтва. Проект відбувся за підтримки Київської обласної державної адміністрації та Київської обласної ради.

Як повідомляла "ДС", столичний парк імені радянського письменника Миколи Островського перейменують у парк імені поета Миколи Зерова.

    Реклама на dsnews.ua