• USD 36.6
  • EUR 38.6
  • GBP 44.4
Спецпроєкти

Крах АН-26 під Харковом: командувачу Повітряних сил вручили підозру

Реклама на dsnews.ua

Державне бюро розслідувань у справі по катастрофі військового літака АН-26 у вересні в Харківській області вручило підозру командувачу Повітряних сил Сергію Дроздову

Про це повідомив начальник відділу Державного бюро розслідувань Вадим Приймачок в ході брифінгу, передає "ДС".

За його словами, Дроздов підозрюється в недбалому ставленні до організації польотів.

Також повідомлено про підозру керівнику польотами військової частини аеродрому в Чугуєві і командиру частини, який затвердив план польотів з порушеннями.

"На сьогоднішній день нами вручено письмове повідомлення про підозру керівнику польотів військової частини А4104, який в цей день здійснював управління польотами, повідомлено про підозру командиру зазначеної військової частини, який стверджував планові таблиці польотів з порушеннями, а також повідомлено про підозру командувачу Повітряних сил ЗСУ, який скоїв недбалість, яка спричинила зазначену трагедію", — заявив він.

Як зазначив Приймачок, в даний час підозрювані не затримані, так як немає процесуальних підстав для цього.

При цьому слідство ДБР не розкриває інформацію про запобіжні заходи, про які клопотатиме для підозрюваних.

За версією слідства, причиною падіння АН-26 є сукупність помилкових рішень екіпажів літака і військової частини, а також керівного складу. Підозрюваним загрожує до 15 років вʼязниці.

Нагадаємо, увечері 25 вересня 2020 року військовий літак АН-26 розбився у Чугуєві під час заходу на посадку. На його борту були 7 офіцерів і 20 курсантів Харківського національного університету Повітряних сил. Вижив тільки один курсант — 20-річний Вʼячеслав Золочівський, який розповів про своє спасіння.

Як повідомляла "ДС", причиною катастрофи літака АН-26 під Харковом могла стати помилка пілотів, які невчасно випустили закрилки.

У жовтні Міноборони відсторонило сімох чиновників, пʼятеро з них — члени бригади, двоє — заступники керівника Харківського університету повітряних сил імені Кожедуба.

    Реклама на dsnews.ua