• USD 27.3
  • EUR 30.9
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Кузін прокоментував фейки про безпліддя та зміну ДНК після COVID-вакцинації

Заступник міністра охорони здоров'я та головний санітарний лікар Ігор Кузін закликав не вірити фейкам щодо вакцинації проти COVID-19

Реклама на dsnews.ua

Про це він заявив в ефірі телеканалу "Україна 24", передає "ДС".

"Я хотів би почати з того, що зараз 8 з 10 людей, які помирають, — це люди похилого віку. І я б закликав кожного захистити своїх рідних та близьких і спонукати їх провести вакцинацію, бо це дійсно невідворотні втрати, втрати, які неможливо буде ніколи повернути", — сказав він.

Кузін наголосив, що вакцини, які застосовують в Україні, були добре вивчені, і не викликають тих ефектів, якими людей лякають у мережі.

"Другою ключовою тезою для мене є те, що вакцини є ефективними, та про це є доказова медицина, про це є дослідження. Тому не довіряйте фейкам або якимось групам, які прочитали про якісь віртуальні речі, що вакцина викликає або безпліддя, або впливає на вашу ДНК", — сказав Кузін.

Головний санлікар підкреслив, що протиепідемічні заходи у вигляді носіння масок і дистанції між людьми не повинні ігноруватися в будь-якому випадку.

"Напевно остання теза — це те, що вакцинація є дійсно ефективним методом, коли людина, навіть якщо вона і буде інфікована, вона переносить захворювання в легкій формі. Але не варто забувати про звичайні протиепідемічні норми, дотримуватись дистанції, використовувати маски… слідкуйте за цими нормами, які зараз є, це також ефективні дії проти коронавірусу", — сказав він.

Як повідомляла "ДС", головний санітарний лікар України Ігор Кузин розповів, що бустерну дозу COVID-вакцини будуть рекомендувати громадянам, які пережили трансплантацію органів та постійно приймають пасивні препарати.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua