• USD 26.6
  • EUR 31.5
  • GBP 36.8
Спецпроєкти

Кузін розповів, коли набудуть чинності нові карантинні правила на кордоні України

Нові карантинні правила перетину кордону набудуть чинності в Україні з 5 серпня

Ігор Кузін
Ігор Кузін / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив головний державний санітарний лікар Ігор Кузін в ефірі телеканалу "1+1", передає "ДС".

"Нові правила перетину державного кордону, відповідна постанова набуде чинності 5 серпня. Вона була опублікована вчора (29 липня — ред.) і набуває чинності за 7 днів після моменту опублікування. Буде змінено певний алгоритм перетину державного кордону", — зазначив Кузін.

Іноземні громадяни для перетину кордону України повинні мати ПЛР-тест і страховку на той випадок, якщо захворіють на території України. Після перетину кордону вони мають активувати застосунок "Вдома", після цього протягом трьох днів здати або ПЛР-тест на коронавірус, або тест на визначення антигену.

"Якщо він його здає, у нього в подальшому не активується застосунок "Вдома", тобто він не потребує самоізоляції. Якщо не здав — застосунок буде активовано, і йому доведеться 10 діб провести в самоізоляції", — сказав Кузін

Громадяни України можуть на кордоні предʼявити міжнародне свідоцтво про щеплення або документ про отримання однієї дози вакцини. Якщо таких документів немає, необхідно встановити застосунок "Вдома" і протягом 72 годин здати ПЛР-тест.

Крім того, поновлюється перевірка швидкими тестами на антиген на КПВВ в Донецькій та Луганській областях.

Як писала "ДС", з наступного тижня в Україні можна буде зробити щеплення від COVID-19 дітям від 12 років за умови відповідного медичного висновку лікаря або для виїзду за кордон.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua