• USD 28.2
  • EUR 34.2
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

"Квест і зв'язки": волонтер і ексспівробітниця МОЗ розкритикувала госпіталізацію пацієнтів з коронавірусом в Києві

Реклама на dsnews.ua

Офіційна статистика за кількістю ліжок в Україні для пацієнтів з коронавірусом показує, що їх вистачає в лікарнях, однак в дійсності людей все одно нікуди класти

Про це в інтерв'ю LB.UA розповіла волонтер Оксана Сухорукова, яка є співзасновником фонду "Свої" і в 2018-2020 роках очолювала директорат медичних послуг в Міністерстві охорони здоров'я, передає "ДС".

За словами волонтера, госпіталізація в Києві взагалі є "квестом і перевіркою, наскільки у людини добрі зв'язки".

"Офіційно у нас завжди все добре. Насправді госпіталізація в Києві — це зараз квест і перевірка, наскільки у тебе гарні зв'язки. У нас багато запитів від пацієнтів з лікарень №3, №4 і №12", — зазначила Сухорукова.

Волонтер також проаналізувала дані МОЗ в розрізі лікарень.

"Всього на 8 грудня 62,5 тисячі ліжок під хворих на COVID-19, з них 36,5 тисяч — це ліжка, забезпечені киснем. А ці 26,5 тисяч ліжок без кисню, це що? Мені незрозуміло, навіщо вони потрібні", — підкреслила вона.

Сухорукова пояснила, що основним критерієм для госпіталізації є проблеми з диханням, відповідно — пацієнтам потрібні ліжка з киснем.

Колишня співробітниця МОЗ також звернула увагу, що 80% ліжок повинні бути з киснем, що зазначено в кожному документі. "Чому тоді ми вважаємо, що у нас 62 тисячі ліжок під коронавірус, якщо з них тільки 36,5 тисяч забезпечені киснем?" — задається вона питанням.

"Взагалі важко розібратися, як лікарні вважають кількість кисневих точок. Вони повинні заповнювати таблицю, але інструкції про те, як це робити, немає. Кожен заповнює, як уміє", — підсумувала Сухорукова.

Нагадаємо, станом на ранок 11 грудня в Україні зафіксовано 13 514 нових випадків коронавірусної хвороби, це на 143 випадки більше, ніж напередодні вранці.

    Реклама на dsnews.ua