• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

Ляшко сподівається, що проблем із міжнародним визнанням Covishield не буде

Головний санітарний лікар Віктор Ляшко заявив, що проблем із міжнародним визнанням використовуваної в Україні вакцини Covishield бути не повинно, оскільки вакцину затверджено ВООЗ

Віктор Ляшко
Віктор Ляшко
Реклама на dsnews.ua

Про це він розповів у коментарі РБК-Україна, передає "ДС".

"Коли йдеться про міжнародне свідоцтво про вакцинацію, то в правилах (міжнародних медико-санітарних правилах, затверджених ВООЗ, — ред.) чітко прописано, що це свідоцтво дійсне тільки в тому випадку, якщо вакцина, яка використовується, або засіб профілактики затверджені ВООЗ", — зазначив чиновник.

Він нагадав, що у випадку з COVID-19 йдеться поки про вакцини Pfizer-BioNTech, Moderna і Astra Zeneca з виробничими майданчиками в Індії і Південній Кореї.

"Тому при вакцинації імунобіологічними препаратами Covishield/Astra Zeneca — Oxford University ніяких проблем щодо видачі міжнародного свідоцтва про вакцинацію і його подальшого використання не повинно виникати", — запевнив головний санлікар.

Ляшко додав, що наступна вакцина Sinovac, яка потенційно може бути поставлена в нашу країну, поки такого дозволу від ВООЗ не має.

Як повідомляла "ДС", раніше посол України в Ізраїлі Євген Корнійчук заявив, що Ізраїль не має наміру визнавати українські сертифікати, або, як їх ще називають, паспорти вакцинації, оскільки не збирається схвалювати ту вакцину, яку наразі колють в Україні, тобто Covishield.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua