• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

Ляшко назвав дві умови успішної вакцинації в Україні

Міністерство охорони здоров'я розраховує до кінця поточного року вакцинувати 70% дорослого населення України

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив заступник міністра охорони здоровʼя, головний санітарний лікар Віктор Ляшко в ефірі телеканалу "Україна 24".

"Коли ми говоримо про те, що нам поставлене завдання до кінця 2021 року вакцинувати 70%, ми повинні зробити все, щоб це зробити. Зараз у нас квітень, ми розуміємо, що треба робити близько 6 млн щеплень на місяць, 220 на добу, без вихідних, для того, щоб забезпечити виконання цього плану. Є кілька змінних, які будуть впливати на виконання. Перша змінна — наявність вакцин. Їх має бути як мінімум мільйон, щоб ми могли задіяти всі наші ресурси медсистеми. І поставки повинні бути ритмічними, без збоїв", — сказав він.

Також, на думку Ляшка, потрібно вмовляти людей погодитися на щеплення.

"Друга складова — люди повинні прийти вакцинуватися. З 70% в середньому 50% зараз бажають вакцинуватися, 20% ми повинні запросити. Ми повинні їх переконати за цей проміжок часу. Треба йти в групи в соцмережах, переконувати, ми зараз працюємо з ВООЗ і ЮНІСЕФ для того, щоб ще раз розповісти про всі потенційні переваги вакцинації над перенесенням хвороби. Звертаюся до глядачів: як тільки буде можливість зробити щеплення, зробіть, не віддавайте перевагу імунобіологічним препаратам, які є в доступі. Ніяких додаткових аналізів робити не потрібно, тільки якщо у лікаря є підстави", — сказав він.

Ляшко відповів, чи є несприятливі події після імунізації.

"Так, є, ми про це говорили й будемо говорити. Зараз в Україні це 0,3% від усіх інʼєкцій, які були зроблені, близько 800 подій після імунізацій. Чи будуть вони надалі? Так. Але позитив і тяжкість перебігу хвороби у випадку інфікування після вакцинації непорівнянні з тими несприятливими подіями, які можуть виникнути в день інʼєкції, в місці інʼєкції або через певний час. Від цього не вмирають", — сказав він.

Нагадаємо, за минулу добу, 7 квітня, щеплення проти коронавірусу в Україні отримали 14 313 осіб, це на 1272 менше, ніж напередодні. Станом на ранок 8 квітня всього вакциновано 334 578 українців.

Як повідомляла «ДС», станом на 8 квітня в Україні завершили вакцинацію, тобто отримали два щеплення, лише двоє людей.

Заступник голови Офісу президента Кирило Тимошенко заявив, що низькі темпи вакцинації від коронавірусу в Україні можна пояснити недостатньою кількістю вакцин.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua