• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Ляшко оголосив про збільшення інтервалу між двома щепленнями до 90 днів

Головний санітарний лікар Віктор Ляшко заявив, що інтервал між щепленнями вакциною від коронавірусу AstraZeneca збільшили до 90 днів. Раніше другу дозу вакцини можна було вводити через 28 днів

Вакцина
Вакцина
Реклама на dsnews.ua

Про це Віктор Ляшко розповів у коментарі РБК-Україна, передає "ДС".

"За рекомендаціями Національної технічної групи експертів, Міністерство охорони здоров'я збільшило інтервал між щепленнями імунобіологічних препаратом CoviShield з 28 днів до 90 днів", — сказав він.

Обговорення доцільності збільшення терміну почалися після того, як 6 березня 2021 року в журналі The Lancet було оприлюднено інформацію щодо ефективності однодозної схеми вакцинації з введенням другої, ревакцинальної дози, через 12 тижнів.

Раніше за проміжними результатами чотирьох рандомізованих контрольованих досліджень, проведених у Бразилії, Південній Африці і Великобританії, для швидкого досягнення найбільшої користі для здоров'я уряд Великобританії прийняв політику введення якомога більшої кількості перших доз і відстрочку другої дози вакцини ChAdOx1 nCoV-19 в 12 тижнів після введення першої дози.

За словами головного санітарного лікаря, при аналізі даних клінічних досліджень ефективність вакцини після одноразової стандартної дози склала 76,0% з 22 по 90 день, і рівень антитіл зберігався протягом цього періоду з мінімальним зниженням.

Підтримуючи стратегію імунізації з великим інтервалом, ефективність вакцини була значно вищою — 81,3% після двох стандартних доз, що вводяться з інтервалом 12 тижнів або довше.

За результатами цієї публікації інтервали між першою і другою дозою збільшити до 12 тижнів рекомендували своїм Міністерствам також і НТГЕІ Канади, Німеччини, Франції.

"З огляду на позицію НТГЕІ і результати міжнародних досліджень оперативним штабом МОЗ було прийнято рішення, що для досягнення максимального рівня імунного захисту вакцини від Oxford/AstraZeneca (ChAdOx1 nCov-19 Согопа Virus (рекомбінована), виробництва Serum Institute of India і SK Bioscience, доцільно збільшити початковий інтервал між дозами", — сказав Ляшко.

Нагадаємо, раніше член Національної технічної групи експертів із питань імунопрофілактики Федір Лапій заявив, що в Україні планують збільшити час між щепленнями від COVID-19.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua