• USD 27
  • EUR 30.3
  • GBP 36
Спецпроєкти

Ляшко повідомив, коли МОЗ запустить е-рецепти для всіх ліків

Україна перейшла на електронний лікарняний та електронний рецепт на інсулін, на черзі електронні рецепти на всі лікарські засоби

Віктор Ляшко
Віктор Ляшко
Реклама на dsnews.ua

Про це сказав міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко в інтерв'ю "Радіо Свобода", передає "ДС".

"Усі лікарні комп'ютеризовані. Ми вже перейшли і на електронний лікарняний, і на електронний перший рецепт на інсуліни. Навесні плануємо запустити електронний рецепт на всі лікарські засоби. Тому сьогодні діджиталізація в сфері охорони здоров'я відбулася, інтернет є", — заявив Ляшко.

Він зазначив, що ситуація "трішки ще неідеальна, але вже на тверду четвірку з інтернету", і запропонував у разі виникнення проблем звертатися на гарячу лінію Національної служби здоров'я України для оперативного вирішення цих питань.

Міністр підкреслив, що запровадження електронного лікарняного значно спростило доступ і передачу даних в електронній системі.

"Раніше треба було прийти — відкрити, прийти — закрити, прибрати, занести, там перевірять, якщо якась помилка в документі, повернутися, знову вистояти чергу, знову його перенаправити. Це велика кількість звернень до лікаря. Зараз один раз дані, відпрацьовані алгоритми, які вже самі на рівні ІТ-технологій відсікають певні помилки, і документ "летить" до Пенсійного фонду. У Пенсійному фонді в роботодавця є свій особистий кабінет. Він там все перевіряє. Людина прийшла, відкрила лікарняний і забула про проблему. Вилікувалася — і все пройшло автоматично", — зазначив Ляшко.

Нагадаємо, з 1 жовтня 2021 року Україна повністю перейшла на електронні лікарняні. Електронний лікарняний формується на підставі медичного висновку про тимчасову непрацездатність в Електронному реєстрі листків непрацездатності з урахуванням даних в Реєстрі застрахованих осіб. Відповідну інформацію можна подивитися в особистому кабінеті застрахованої особи на порталі Пенсійного фонду. 

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua