• USD 26.5
  • EUR 31.1
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Ляшко розповів, як отримати міжнародний сертифікат про вакцинацію

Міжнародне свідоцтво про вакцинацію від COVID-19 можна отримати у сімейного лікаря

Реклама на dsnews.ua

Про це сказав міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко в ефірі каналу "1+1", передає "ДС" з посиланням на Укрінформ.

"Міжнародні сертифікати про проведення вакцинації сьогодні доступні. Ви звертаєтеся до свого сімейного лікаря або лікуючого лікаря після того, як вам провели щеплення два рази вакциною проти COVID-19. У нас всі вакцини визнані ВООЗ, тому на кожну з них сімейний лікар вам видасть міжнародний сертифікат про проведення вакцинації", — сказав Ляшко.

Він додав, що це свідоцтво не має бути обовʼязково на жовтому папері, як вважають у деяких медзакладах.

"Не на жовтому бланку, як шукають. А роздруківка з печаткою лікаря і закладу. Все. Це міжнародний сертифікат, який визнається, оскільки він передбачений міжнародними медико-санітарними правилами", — сказав Ляшко.

Він додав, що ковідний електронний сертифікат запроваджений ЄС додатково. Україна отримала технічне завдання до цього електронного застосунку і розробила свій.

Наразі після технічної експертизи український ковід-сертифікат повністю відповідає вимогам ЄС.

"Зараз завершується бета-тестування, дошліфовуються юридичні аспекти, і в українців буде ковідний сертифікат, аналогічний тому, що в ЄС. Тому нам для подорожей не потрібний буде міжнародний сертифікат, ми подорожуватимемо з електронним документом", — сказав Ляшко.

Нагадаємо, нещодавно в Міністерстві цифрової трансформації заявили, що українські електронні COVID-сертифікати в додатку "Дія" все ще перебувають на етапі бета-тестування і ще не гарантують виїзду за кордон.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua